Jaro bez prohry, střídající hráči vyrovnali za dvě minuty

30. 3. 2024
A tým FC Silon Táborsko neprohrál ve 4. jarním kole F:NL ani s MFK Vyškov, ze stadionu v Drnovicích veze bod za remízu 2:2. Všechny čtyři branky diváci zažili ve druhém dějství, první půle ještě skončila bez branek.

Domácí se po přestávce po chybách Táborska v rozehrávce ujali vedení až 2:0, asi už se viděli ve vítězné bráně… Jenže trenér Nádvorník poslal v 64. minutě na hřiště tři nové síly a dva hráči se mu odměnili vstřeleným gólem. Na 2:1 snížil Šašinka, který se po rychlém protiútoku prosadil přízemní dorážkou k tyči. Za dvě minuty bylo srovnáno! Sojka vystihl nepovedenou malou domů, udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné brány: 2:2. Do konce utkání se skóre nezměnilo. Táborsko drží v tabulce 2. ligy skvělé třetí místo, když si připsalo osmou remízu. Více remíz má jen Vlašim.

Utkání v Drnovicích přineslo pro Jihočechy více pozitiv, kupříkladu v 75. minutě se na hřiště vrátil po vleklém zranění Tusjak.
Srovnání skóre z 2:0 na 2:2 na hřišti silného soupeře je velmi cenné. Po brankách Schöna a Krollise, které také padly v tříminutovém rozpětí, to s hosty nevypadalo dobře. FCT ale prokázal fotbalový charakter, který se přetavil v získaný bod. Ten bude chtít mužstvo potvrdit výhrou v sobotu 6. dubna doma na Kvapilce proti Varnsdorfu. Duel začne v 16.30 hodin.

MFK Vyškov – FC SILON Táborsko 2:2 (0:0)
Branky: 58. Schön, 61. Krollis – 74. Šašinka, 76. Sojka

Sestava MFK Vyškov: Stejskal – Štěpánek, Ilko, Straalman, Krollis – Fomba, Mafwenta, Němeček, Eneme – Ab. Sylla, Schön.

Sestava FC Silon Táborsko: Pastornický – Varačka (75. Tusjak), Novák, Sunzu (64. Šašinka), Plachý – Bláha, Koné – Dordić (90. Kopáček), Kateřiňák, Zeman (64. Sojka) – Svatek (64. Osmančík)

Rozhodčí: Petřík – Leška, Malimánek
ŽK: 76. Ab. Sylla, 81. Straalman, 83. Delferriere – 32. Varačka, 76. Kateřiňák
Diváci: 1 012.

1. Dukla 25 39:26 47