Skvělý starší dorost doma porazil pražskou Spartu!

19. 3. 2024
Starší dorostenci Táborska dosáhli skvělého úspěchu. Tým kategorie U19 v České lize dorostu v domácím prostředí vyhrál nad Spartou Praha 2:0, když se střelecky prosadili Drchal a Koulousias. Mladší kolegové se stejným soupeřem statečně bojovali, nakonec ale prohráli 1:3.

Česká liga staršího dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – AC Sparta Praha 2:0 (1:0)
Branky:
27. Drchal, 92. Koulousias.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Fišer, Žukov, Soukup – Hrabák (70. Rataj), Mareš, Mára – Drchal (90. Breit), Koulousias (90. Fuka), Afolabi (90. Strašík).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „V dnešním utkání jsme chtěli odčinit porážku z minulého týdne, a to se nám podařilo. Vstoupili jsme do zápasu daleko lépe nachystaní a plnili taktické pokyny. Věděli jsme, že soupeř má velkou kvalitu v kombinaci, a proto jsme čekali v bloku na rychlé protiútoky, a to nám vyšlo. Jsem moc rád, že jsme utkání zvládli výsledkově, ale ještě víc, že jsme ukázali, že jsme vyspělý tým i po taktické stránce a hlavně, že jsme ochotni na hřišti tvrdě pracovat. Klukům patří obrovský dík za předvedený výkon. Teď se musíme nachystat na další těžké utkání s Dynamem.“

Česká divize staršího dorostu U18

SK Senco Doubravka – FC Táborsko Akademie U18 3:1 (0:0)
Branka:
Fical.

Sestava FCT: Kosík – Michálek (46. Heřman), Packa, Kollárik, Matoušek J. – Staněk, Školka (62. Pokorný), F. Matoušek – V. Liška, Gráf, Vašků (71. Fical).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „K prvnímu venkovnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do plzeňské Doubravky. V prvním poločase se více bojovalo, než hrálo. Mnoho soubojů, nepřesností a vše bez vyložené šance. Domácí se prezentovali dlouhými míči za obranu, což jsme s vypětím všech sil dokázali odvrátit. Nám chyběl klid v rozehrávce, větší pohyb, a tak byl poločasový výsledek 0:0. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím. Opět jednoduchým nákopem za naší obranu a střelou na zadní tyč se dostali domácí do vedení 1:0. Obraz hry byl pořád stejný. Naše pomalá hra do výborně hrající obrany domácích neměla šanci na úspěch, a tak přišel trest v podobě další branky, totožné jako té první 2:0. V 79. min se nám podařilo snížit díky důrazu ve vápně Ficalem na 2:1. Bohužel naše snaha o vyrovnání přinesla pouze rychlý brejk domácích a uzavření výsledku na konečných 3:1. Domácí si za svůj bojovný a odpracovaný výkon po právu výhru plně zaslouží.“

Česká liga mladšího dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – AC Sparta Praha 1:3 (0:2)
Branka:
Lachout.

Sestava FCT: Lhoták – Zeman, Vítek, Toula (62. Lachout), Hájek – Kášek – Janda, Voneš – Pánek (68. Lupač), Molnár (45. Vavřinec), Porubský (68. Brůžek).

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „V utkání se Spartou jsme chtěli navázat na kvalitní výkon z minulého týdne. Tento úkol jsme plnili pouze do 24. minuty, kdy jsme soupeři naší hrubou individuální chybou nabídli poprvé skórovat. Podruhé jsme inkasovali z rohového kopu, kdy jsme nezachytili náběh vytáhlého útočníka hostí a stav byl rázem 0:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním poprat se o výsledek. Naše hra již měla patřičnou agresivitu a dokázali jsme napadat soupeřovu rozehrávku. V 70. minutě utkání se po pěkné přihrávce Lupače prosadil střídající Lachout. V tu dobu jsme měli více ze hry a vyrovnávací branka visela na vlásku. Bohužel přišel opět rohový kop hostů a třetí gól do naší branky. I když jsme se snažili ještě tlačit soupeře do chyby, nastřelili jsme již pouze tyč hostující branky. Mrzí mne jen to, že jsme dnes soupeři všechny tři šance nabídli jak na zlatém podnose. Ten nás za to zcela po právu dokonale a efektně potrestal.“

Česká divize mladšího dorostu U16

SK Senco Doubravka – FC Táborsko U16 1:9 (0:4)
Branky:
Javorský 4, Sobotka, Kunt, Novotný, V. Zeman, Kos.

Sestava FCT: Lhoták – Rejlek, Jelen (75. Fejtl), Peterka, A. Lažek – Novotný, P. Zeman (64. Kos), V. Zeman – Sobotka (56. Zahradník), Javorský (64. Matyš), Kunt (56. Tenk).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Dnešní zápas se hodnotí jednoduše a lehce. Od prvních minut jsme byly lepším týmem a o tom svědčí i konečný výsledek. Chtěli jsme odčinit smolnou prohru z prvního zápasu a naskočit do jarní sezóny, tak jak jsme řekli. Každopádně opět jsme měli takové ty naše chybky, se kterými se neustále potýkáme a chceme na nich pracovat. Kluky se snažíme opět postupně v základní sestavě nějakým způsobit točit. Není to pokaždé optimální, ale dnes nám to vyšlo na výbornou.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Vlašim 25 34:30 35
7. Líšeň 25 29:30 33
8. Opava 25 27:29 33