Starší dorost zahájil jaro vysokou výhrou nad Žižkovem

5. 3. 2024
Ligové dorosty zahájily jarní část sezony. Výrazně lepší vstup do jara zažili starší dorostenci, kteří vyhráli nad Žižkovem drtivě 5:1. Mladší kolegové pak prohráli se stejným soupeřem vysoko 2:5. Divizní dorosty odehrály generálku na jarní část sezony proti Třeboni.

FC Táborsko Akademie U19 – FK Viktoria Žižkov U19 5:1 (3:1)
Branky: 10. Mára, 22. Žukov, 24. Drchal, 64. Koulousias, 78. Rataj.

FCT: Kerl – Virt, Jak. Hájek, Žukov, Soukup – Mára (83. Hrabák), Mareš (83. Vítek), Rataj – Drchal, Koulousias (88. Fuka), Afolabi (88. Strašík).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „První jarní mistrovské utkání nás čekal velmi nepříjemný soupeř, protože Viktorka má kvalitní hráče a velké bojovníky. Připravovali jsme se, že to bude od první minuty velmi náročné utkání, a to se potvrdilo. Nám se podařilo vstřelit rychle branku po standartní situaci. Pak převzali iniciativu hosté a vyrovnali, ale naštěstí jsme během dvou minut dali dvě branky a tím stanovili poločasový výsledek. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat a pustit tím hosty do hry a trpělivě čekat na šance, které se s postupem času budou objevovat. Kluci to splnili perfektně a hrozili jsme z rychlých protiútoků, ze kterých se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky. Jsme hrozně rádi, že jsme toto utkání zvládli, protože nás čekají velmi těžká dvě následující utkání na Slavii a doma se Spartou.“

Jiskra Třeboň – FC Táborsko Akademie U18 4:4 (3:1)
Branky:
Pokorný 2, Gráf, F. Matoušek.

FCT: Kosík – Heřman, Packa, Rychlý, Kollárik – Michálek, Vašků, Gráf – Bindr, Pokorný, Pekař. Střídali: Školka, J. Matoušek, F. Matoušek, Fical.

Hodnocení trenéra Slabého: „Poslední přípravné utkání jsme sehráli s účastníkem krajského přeboru Třeboní. Úvod utkání patřil domácím, kdy se po rychlém brejku dostali do vedení. Nám se podařilo srovnat skóre ve 20. minutě Gráfem, to však bylo z naší strany vše. Domácí dobře bránili a jednoduchými míči dělali naší obraně veliké problémy. V závěru poločasu se domácím podařilo dotáhnout dvě akce do konce a uzavřeli první poločas na 3:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji po centru Gráfa a hlavičce Pokorného jsme snížili na 3:2. Bohužel jsme se opět vzápětí dopustili hrubé individuální chyby, kterou domácí potrestali a dali na 4:2. Závěr utkání nám vyšel a dvěma brankami jsme srovnali na závěrečných 4:4.“

FC Táborsko Akademie U17 – FK Viktoria Žižkov U17 2:5 (0:4)
Branky:
Porubský 2.

FCT: Lažek – Vavřinec (46. Toula), Hájek, Vítek, Zeman – Voneš, Kášek, Janda – Lachout, Molnár (56. Pánek), Porubský (62. Javorský).

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Vstup do jarní části sezony se nám vůbec nevydařil. V prvním poločase jsme hráli ustrašený fotbal bez větší známky nasazení. Soupeř v prvním poločase čtyřikrát vystřelil na branku a dal čtyři góly. Naše dvě velké šance vychytal hostující brankář. V druhém poločasu se naše hra diametrálně zlepšila, bohužel soupeř popáté vystřelil na branku a dal pátý gól. My jsme si vytvořili velké množství šancí, bohužel pouze dvě šance Porubského skončily gólem. A tak si soupeř odváží zasloužené vítězství.“

TJ Jiskra Třeboň U17 – FC Táborsko Akademie U16 0:5 (0:2)
Branky:
Lupač 2, Zahradník, Klečacký, Peterka.

FCT: Padrtka – Volek, Rejlek, Peterka, Matyš – Sobotka, Zahradník, Klečacký –Lupač, A. Lažek, Brůžek. Střídali: Welzl, Krejčí.

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Dnešní zápas byl generálkou na první mistrovský zápas. Samotné vítězství patří do kategorie utrápených. Náš herní projev nebyl zdaleka takový, jak jsme si představovali. Je to zdvižený prst. Naše hra po celý zápas postrádala přesnost, klid v zakončení, komunikaci mezi hráči a další věci, o kterých se stále bavíme. I když si náš brankář za celý zápas sáhl snad dvakrát na balon, tak opravdu náš výkon nebyl zdaleka optimální. Vše jsme vyříkali po zápase v kabině a musíme se na příští zápas lépe připravit.“

1. Dukla 28 49:29 56
2. SK Sigma Olomouc B 28 44:36 51
3. Vyškov 28 45:36 46
4. Táborsko 28 39:26 45
5. Chrudim 28 46:44 39
6. Líšeň 28 33:32 38
7. Vlašim 28 37:39 38
8. Opava 28 31:32 37