Zápas s Chrudimí gól nepřinesl, doma zůstal bod

2. 3. 2024
Byl to mistrovský zápas F:NL o jednom gólu, který se Táborsku vstřelit nepodařilo. V 17. kole se Jihočeši rozešli doma v prvním jarním duelu s MFK Chrudim bezbrankovým smírem. FC Silon Táborsko si připsal šestou remízu v sezoně, brankář Pastornický udržel devátou nulu.

Jenže FC Silon Táborsko chtěl z utkání vytěžit více. Šancí na vstřelení branky měl požehnaně. Například v 61. minutě. Z křídla výborně centroval Plachý, na vzdálenější tyči si míč ve vzduchu našel Šašinka, ale do sítě si jeho hlavička cestu nenašla. Za dvě minuty Svatek s Osmančíkem předvedli pěknou kombinací a druhý jmenovaný následně přihrával proti noze nabíhajícímu Sojkovi. Jeho zakončení z první ale srazila obrana Chrudimi na roh.To byla další škoda pro domácí tým.

V zápase Táborsko zvítězilo na střely 8:4, bohužel pro domácí žádná neměla gólový efekt. Už v prvním poločase Jihočeši pálili: v 6. minutě dobře netrefil míč v nadějné pozici Svatek, v 10. minutě Osmančík mířil asi metr vedle tyče, ve 24. minutě po závaru Sojka v tísni vyzkoušel pozornost brankáře Flodera. Po změně stran přišly dvě zmíněné velké táborské příležitosti, pak to ještě zkoušel v 69. minutě Kateřiňák lobem. Zteče Floderovy branky byly marné, a tak Táborsko remizovalo s Chrudimí 0:0. Zajímavé střetnutí vítěze neurčilo. FC Silon Táborsko se v příštím kole 9. března vydá na půdu do Brna. Do sestavy už se mohou vrátit karetní absentéři Dordić, Varačka, Bláha.

FC SILON Táborsko – MFK Chrudim 0:0

FC SILON Táborsko: Pastornický – Osmančík, Sunzu, Novák, Plachý – Kateřiňák, Kopřiva – Kalousek (5. Svatek - 90. Koné), Sojka (79. Kopáček), Zeman – Šašinka.

MFK Chrudim: Floder – Čolić, Míka, Toml, Novotný – Skwarczek, Jan Řezníček – Kesner (82. Látal), Langhamer, Záviška (90+3. Kosek) – Mašek.

Rozhodčí: Kvítek – Novák, Černoevič
ŽK: 25. Osmančík, 57. Nsunzu, 74. Novák – 40. Mašek, 74. Langhamer