Dorostenecké týmy finišují přípravu na jaro

27. 2. 2024
Všechny čtyři dorostenecké týmy odehrály o víkendu své přípravné zápasy na jarní část sezony. Ligové dorosty odehrály atraktivní utkání s týmy Viktorie Plzeň, divizní dorosty pak změřily síly s Milevskem.

FC Viktoria Plzeň – FC Táborsko Akademie U19 3:2 (1:2)
Branky: Koulousias, Drchal.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Fišer, Žukov (75. Hrabák), Soukup – Mára, Mareš, Rataj – Drchal, Koulousias (80. Fuka), Afolabi (80. Janoušek).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Další utkání s velmi kvalitním soupeřem a skvělá generálka před ligou. Prvních třicet minut byli domácí více na míči, protože my jsme nebyli přesní, kazili přihrávky a špatně řešili situace a po jedné naší chybě šla Plzeň do vedení. Od třicáté minuty jsme se dostali do hry a začali být velmi nebezpeční a do poločasu otočili na 1:2. Po změně stran to byl velmi vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme po rohovém kopu inkasovali na 2:2. Za tohoto stavu jsme si vytvořili tři jasné brankové příležitosti, ale bohužel neproměnili a šest minut před koncem jsme udělali obrovskou chybu v defenzivě a domácí rozhodli o svém vítězství. Utkání mělo vysoké tempo i kvalitu, a to jak týmovou, tak individuální a divákům se muselo líbit. Věřím, že se z chyb a zbytečně obdržených branek poučíme, abychom dobře vstoupili do začátku jarní části sezóny.“

ZVVZ Milevsko muži – FC Táborsko Akademie U18 6:1 (4:1)
Branka: Bindr

Sestava FCT: Lhoták – Heřman, Packa, Rychlý, Bětík – Michálek, Staněk, Matoušek F. – Liška V., Bindr, Pekař. Střídali: Školka, Matoušek J., Kollárik, Fical, Vašků.

Hodnocení trenéra: „Další přípravné utkání jsme sehráli s účastníkem krajského přeboru mužů z Milevska. V prvním poločase jsme byli domácím víc než vyrovnaným soupeřem. Dobře jsme kombinovali, hlavně Liška s Pekařem zaměstnávali domácí obranu, bohužel bez gólového efektu. Domácí nám ukázali svojí kvalitu hlavně při proměňování našich hrubých chyb. Druhý poločas i díky velkému prostřídání našich hráčů už neměl takovou kvalitu, i přesto jsme se dostali do pár šancí, které však skončily jako ty předešlé. Domácí nám udělili velkou lekci v produktivitě, i přesto hodnotím zápas velice kladně a jenom díky takovýmto těžkým zápasům se budou kluci dále posouvat.“

FC Viktoria Plzeň – FC Táborsko Akademie U17 4:0 (0:0)

Sestava FCT: Lažek J. – Rejlek, Zeman, Toula, Vavřinec – Hájek, Voneš, Pánek – Lachout, Molnár, Porubský. Střídali: Javorský, Lažek A., Lupač.

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Na generálku před soutěží jsme jeli na půdu velmi kvalitního soupeře Viktorie Plzeň. Bohužel jsme měli větší marodku a bylo to znát. V prvním poločase se nám dařilo držet se soupeřem krok, avšak bez větších šancí. V druhém poločase nás začal soupeř přehrávat a po obdržení první branky se naše hra sesypala na konečných 0:4 pro domácí.“

FC ZVVZ Milevsko U19 – FC Táborsko Akademie U16 4:4 (2:2)
Branky: Novotný, Kunt, V. Zeman, Lažek.

Sestava FCT: Padrtka – Peterka, Jelen, Vítek, A. Lažek – Novotný, P. Zeman, V. Zeman –Maruška, Kunt ,Klečacký. Střídali: Tenk, Matyš, Fejtl.

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „V pátek jsme ještě museli řešit, zda se samotný zápas odehraje. Milevská U17 bohužel tým nedala dohromady a milevskému áčku odpadl zápas s Katovicemi. Slovo dalo slovo a my nakonec hráli proti domácí U19 doplněnému o kluky z U17. Dá se říci, že na mé domácí půdě jsme odehráli opět hodně slušný první poločas. Byli jsme aktivnější, pohyblivější a vytvořili si dost šancí, abychom po první půli vedli. To se ale nestalo. Druhý poločas už nebyl z naší strany tak kvalitní a domácí nám odskočili o dvě branky. Konečný výsledek je asi odpovídající, ale pro nás by to byla v mistrovském zápase ztráta. Tento zápas nám otevřel oči, na jakých fázích musíme stále pracovat. A to je hlavně komunikace, zrychlení hry a nebát se zakončit. Ze čtyř gólů, které jsme obdrželi, byly tři po našich hrubých chybách. Na druhou stranu, jak jsem již říkal, my trefili třikrát brankovou konstrukci a další možnosti nevyužili.“