A tým - zápas

A tým podlehl na Strahově Spartě B o dvě branky

25. 2. 2024
Špatná generálka, výborná premiéra. Tato rovnice by se A týmu FC Silon Táborsko asi líbila. V posledním přípravném utkání aktuální zimy nastoupil v Praze v tréninkovém centru Strahov proti Spartě B. Domácí zvítězili 3:1.

Jedinou branku hostí vstřelil v 72. minutě Zeman. V této situaci míč propadl za sparťanskou obranu, dostal se k Šašinkovi, který zkoušel kličku brankáři. Neuspěl, ale míč dorazil do sítě Zeman. Vznikl tak stav 1:1, který vypadal nadějně. Jenže letenští mladíci si vedení vzali vzápětí zpět, i když šťastný střelec Mejdr asi spíše přihrával. Porážku pečetil osm minut před koncem Hranoš, který dorazil ránu spoluhráče skvěle chycenou Pastornickým.

Táborsko do Prahy přijelo bez několika zraněných hráčů, pro trenéra Nádvorníka to nebylo vůbec jednoduché. Lodivod Táborska navíc ví, že pro první mistrovský zápas tým oslabí ještě karetní absence. Do vedení na Strahově mohlo jít Táborsko, Svatkova dalekonosná a tečovaná střela ve 14. minutě orazítkovala břevno nad gólmanem Surovčíkem, kterého odražený míč ještě trefil.
Domácí poprvé gólově uspěli ve 35. minutě po rohovém kopu, kdy se prosadila slovenská posila Uhrinčať.
Hlavně ve druhém poločase byla Sparta B lepším týmem, ale i Táborsko mělo své příležitosti. V samotném závěru mohl skóre zápasu upravit zblízka Kalousek, ale vychytal ho gólman.
FC Silon Táborsko se musí dobře připravit na první ostrý jarní duel F:NL doma 2. března proti MFK Chrudim. Začátek zápasu na táborské Kvapilce bude ve 14.30 hodin.

AC Sparta Praha B – FC SILON Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 35. Uhrinčať, 73. Mejdr, 82. Hranoš – 72. Zeman

AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Mejdr (82. Hodouš), Šiler (69. Váňa), Ševčík, Ševínský, Rus (46. Hranoš), Večerka, Penxa (69. Michl), Horák, Jonáš

FC SILON Táborsko: Pastornický – Osmančík, Sunzu, Novák, Plachý – Kateřiňák (46. Kopáček), Kopřiva (75. Šplíchal) – Svatek (46. Kalousek), Sojka, Zeman (75. Dordić) – Šašinka

ŽK: 27. Jonáš – 23. Zeman, 66. Kopáček, 68. Šašinka.