Dorosty U18 i U16 shodně remízovaly s Jihlavou 2:2

12. 2. 2024
Dorosty Táborska odehrály o víkendu pouze dva zápasy. Utkání ligových dorostů U19 a U17 byly zrušené kvůli nemoci v týmech soupeře, a tak své zápasy odehrály jen týmy U18 a U16. Oba celky odehrály zápas proti Jihlavě a obě utkání skončily nerozhodně 2:2.

FC Táborsko Akademie U18 – Vysočina Jihlava 2:2 (0:1)
Branky: V. Liška, F. Matoušek.

Sestava FCT: Kosík – J. Matoušek, Michálek, Fišer, Janoušek – Staněk, Pekař, Vašků – V. Liška, F. Matoušek, Breit. Střídali: Fuka, Virt, Pokorný, Rychlý, Dvořák.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V dalším přípravném utkání jsme přivítali kvalitního soupeře z Jihlavy. V úvodu utkání měli šance Vašků a Breit, bohužel bez gólového efektu. Hostům se dařilo držet více míč na svých kopačkách, ale do větší šance se nedostali, i přesto se dostali do vedení. To si na rychle rozehraný rohový kop naskočil volný hostující hráč a hlavou dostal hosty do poločasového vedení 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. To jsme aktivním presinkem donutili hosty k chybě v rozehrávce a Matoušek srovnal na 1:1. Nadále jsme hráli aktivně dopředu a dělali hostům problémy v rozehrávce, čehož opět využil Matoušek, který tentokrát přihrál Liškovi a ten nás dostal do vedení 2:1. Hostům se však podařilo v závěru utkání opět z rohového kopu vyrovnat na konečných 2:2. Je škoda, že nejsme schopný se v dalším utkání po sobě koncentrovat až do závěru zápasu.“

FC Táborsko Akademie U16 – Vysočina Jihlava 2:2 (1:0)
Branky:
Molnár, Hájek.

Sestava FCT: J. Lažek – Rejlek, Š. Zeman, Hájek, A. Lažek – Voneš, Novotný, V. Zeman – Lachout, Molnár, Maruška. Střídali: Tenk, Sobotka, Lupač, Kos, Fejtl.

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Za příjemného počasí jsme na domácí půdě přivítali kvalitního soupeře z Jihlavy. Vzhledem k tomu, že nás trápí stále marodka a mužstvu U17 odpadl zápas, byly jsme doplněni o šest hráčů z této kategorie. V prvním poločase jsme odehráli slušný zápas a dovolím si říct, že jsme byli i lepším mužstvem. Byli jsme dobří na míči, kombinovali jsme a tlačili se do zakončení. Soupeř měl jednu šanci, kterou zlikvidoval brankář Lažek. My využili pouze jednu možnost z pěti a díky Molnárovi jsme po poločase vedli 1:0. Druhý poločas byl bohužel opak prvního. Nedařila se nám kombinace. Naše hra postrádala klid a lehkost. Přibylo až neskutečně spousty nepřesností v rozehrávce. A v přechodu do útočné fáze jsme míče doslova soupeři darovali. I někteří borci, kteří přišli na hřiště neodvedli to, co by měli. Jihlava po našem nedorozumění v obraně srovnala na 1:1 a v poslední minutě dokonce šla do vedení na 2:1. My ale z rozehrávky zahráli dlouhý míč do strany, kde došlo k faulu. A z nařízeného přímého volného kopu využil chybně postavené zdi náš výborně hrající Hájek a stanovil skóre zápasu na konečných 2:2.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33