Příprava dorostů: Výhry ligových dorostů, remízy divizních

6. 2. 2024
Dorostenecké týmy Táborska pokračovaly v přípravě na blížící se start jarní části sezony. Ligové dorosty si připsaly dvě výhry ve Vlašimi, divizní týmy pak v kategorii U18 i U16 remízovaly s Čáslaví.

Vlašim U19 – FC Táborsko Akademie U19 1:4 (1:0)
Branky: Hrabák, Afolabi, Mára, Rataj.

Sestava FCT: Kerl – Virt (46. Hrabák), Fišer (46. Rychlý), Žukov, Janoušek (46. Soukup) – Mára, Mareš, Rataj – Strašík (65. Virt), Fuka, Afolabi (70. Janoušek).

Hodnocení Kamila Tobiáše: „První poločas z naší strany nebyl dobrý. Sice jsme drželi míč, ale naše hra byla hrozně pomalá a spíše do šířky, než dopředu. Za celý poločas jsme vystřelili pouze jednou na branku, a tak nás soupeř potrestal, když jsme nedohráli standartní situaci a poločas vyhrál 1:0. Ve druhé půli jsme hru zrychlili a začali se dostávat do zakončení a bylo otázkou času, kdy nám to tam spadne. Naše hra ve druhé půli už měla slušné parametry a domácí s námi neudrželi vysoké tempo a kluci nakonec otočili výsledek na přijatelných 1:4.“

FK Čáslav – FC Táborsko Akademie U18 2:2 (0:2)
Branky: V. Liška 2

Sestava FCT: Lažek – J. Matoušek, Packa, Kollárik, Pekař – Staněk, F. Matoušek, Vašků – V. Liška, Fical, Bindr.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „K dalšímu přípravnému utkání jsme zajížděli do Čáslavi. Utkání bych rozdělil na dva poločasy. V tom prvním jsme jasně dominovali. Byli jsme zodpovědní v obraně, výborně jsme dostupovali soupeře a podnikali rychlé nebezpečné protiútoky. Jediné, co mě mrzí, je naše produktivita, a tak poločas skončil jen 0:2. V úvodu druhého poločasu jsme dovolili domácím po zbytečné ztrátě míče snížit krásnou střelou z dálky na 1:2. Tato branka domácí ještě více nakopla a jejich pohyb nám dělal veliké problémy. Bohužel jsme se dopustili opět hrubé chyby v rozehrávce, čehož domácí využili k vyrovnání skóre 2:2. Naše šance jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, a tak zápas skončil spravedlivou remízou.“

Vlašim U17 – FC Táborsko Akademie U17 0:1 (0:0)
Branka: Lachout.

Sestava FCT: Lhoták – Zeman, Hájek Jaroslav, Hájek Jakub, Vavřinec – Zahradník, Voneš, Brůžek – Pánek, Janda, Javorský. Střídali: Lachout, Volek.

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Přípravné utkání ve Vlašimi probíhalo podobně jako předchozí utkání. Měli jsme více ze hry, bohužel jsme se nedostávali do zakončení. V druhém poločase soupeři docházeli síly a nám se podařilo vstřelit šťastnou branku, kdy po teči Lachouta se míč dokutálel do branky. Tento zápas nám ukázal, že začínáme být fyzicky připraveni na soutěž.“

FC Táborsko Akademie U16 – FK Čáslav 1:1 (0:0)
Branka: Maruška.

Sestava FCT: Padrtka – Knotek, Novotný, Welzl, Lažek – Sobotka, V. Zeman, Matyš – Tenk, Vach, Maruška. Střídal: Vaněček.

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Samotný zápas moc krásy nepřinesl, a to nejspíše ovlivnilo několik faktorů. Silný vítr a bohužel naše mužstvo postihla velká marodka. Ze samotného kádru zbylo sedm statečných doplněno o čtyři hráče ze starších žáků. Každopádně jsme jeli do Čáslavi zápas odmakat a poprat se o dobrý výsledek. Myslím, že v první půli jsme byli lepším mužstvem než domácí a vytvořili jsme si tři tutové šance, ale Tenk dvakrát ani Maruška své možnosti nevyužili. Ve druhém poločase převzali iniciativu domácí a byli lepším týmem. Bohužel po naší nedůslednosti z levé strany jsme doslova Čáslavi gól darovali a jejich další šance jsme odvrátili. Na konec zápasu přišla standartní situace, kdy Novotný poslal míč do velkého vápna, domácí gólman balón neudržel a Maruška vsítil branku na konečných 1:1.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33