Pátý duel, čtvrtá výhra, FCT zdolal Domažlice 2:1

3. 2. 2024
Na UMT v areálu Soukeník se v sobotu 3. února zrodila čtvrtá zimní výhra A týmu FC Silon Táborsko. Podobně jako v utkání s Příbramí museli domácí skóre otáčet s konečným verdiktem 2:1 po brankách Sojky a Zemana, za hosty pohnul jako první skóre Zajíček.

Trenér FCT Roman Nádvorník poslal v první půli na hřiště relativně mladou sestavu s dorostenci Šplíchalem a Drchalem, hosté měli ve svých řadách exligisty Procházku či Filla. Nutno také říct, že základní sestava Domažlic byla tvořena vysokými, urostlými hráči.
První poločas se hrálo vyrovnané utkání s minimem vyložených šancí. Hosté působili o něco sehraněji, domácím vázla kombinace, ztráceli určité množství míčů. Do druhého poločasu nastoupilo v dresu Táborska devět čerstvých hráčů. Úvod se defenzivě nepovedl, došlo ke špatné komunikaci a tým hostů poslal do vedení Zajíček – 0:1. Modří za pár minut brzy vyrovnali, Zeman nejdříve trefil břevno, míč se odrazil k Sojkovi, který už věděl, jak přesným zásahem rozvlnit síť – 1:1. Druhý poločas už byl v režii Táborska, které přidalo druhý gól deset minut před koncem. Matoušek si na půlce zpracoval míč, otočil se s ním a poslal přihrávku do křídla na Zemana, který křižnou ranou překonal domažlického gólmana – 2:1.

Příští duel sehraje FCT ve Vlašimi v sobou 10. února od 11.00 hodin s tamním FC Sellier a Bellot v ulici Na Lukách.

FC SILON Táborsko – TJ Jiskra Domažlice 2:1 (0:0)
Branky: 49. Sojka, 81. Zeman – 46. Zajíček

FC SILON Táborsko 1. poločas: Pastornický – Šplíchal, Kone, Novák, Schindler – Kopřiva, Kopáček – Drchal, Svatek, Kalousek – Šašinka.

FC Silon Táborsko 2. poločas: Pastornický – Varačka, Skopec, Novák, Plachý - Sunzu, Kateřiňák – Zeman, Sojka, Dordić – Matoušek.

Jiskra Domažlice: Cherepko – Svoboda, Procházka, Čihák, Jahn – Mužík, Pavlík, Vais, Došlý, Fillo, Dvořák.
Střídali: Zajíček, Teršl, Rychnovský, Fedak, Aubrecht a Brych.

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35