B tým

Béčko Táborska jednoznačně ovládlo druhý zápas přípravy

27. 1. 2024
Rezervní tým Táborska druhý zápas přípravy vyhrál. V souboji s Hlubokou nad Vltavou vyhrál přesvědčivě 4:0, když se střelecky prosadili Vysušil (2), Nešický a Alozie.

FC Silon Táborsko B – Hluboká nad Vltavou 4:0 (3:0)
Branky: Vysušil 2, Nešický, Alozie

FCT B: Mrzena – Škrleta, Brabec, Schindler, Vysušil - Praveček, Javorek, Schramhauser, Nešický, Novák - Kubovský. Střídali: Alozie, Koulousias, Špaček
Hluboká nad Vltavou: Konečný - Krejčí, Otepka, Antoš, Kössl - Kadlec, Škoda, Tauber, Pilný, Sypal – Píša. Střídali: Pecka, Křiváček, Křiváček ml., Pouzar, Dohnal, Dědina

Rezerva Táborska ve slunečném, avšak větrném sobotním odpoledni přivítala od 13 hodin ve sportovním areálu Soukeník ve svém druhém zápasu zimní přípravy hosty z Hluboké nad Vltavou, kteří patří k nejlepším týmům jihočeského krajského přeboru.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, týmy bojovali o střed hřiště. První velkou příležitost měl po nedorozumění hostující obrany v 6. minutě Kubovský, který obešel gólmana hostů, ale jeho zpětnou přihrávku od brankové čáry na malé vápno skvěle odvrátil hostující obránce. Další větší šance přišla o deset minut později, kdy se opět v šanci objevil Kubovský, jehož sražená hlavička prošla jen těsně kolem levé tyče. První branka utkání přišla ve 23. minutě, kdy domácí zahrávali volný přímo kop z rohu vápna, centrovaný míč propadl až na zadní tyč, kde dobře zavíral Vysušil a s přispěním hostujícího obránce dostal míč do sítě 1:0. Na druhou branku se nemuselo dlouho čekat, když se ve 30. minutě postavil k přímému kopu Nešický, který svou střelu zakroutil nechytatelně do šibenice branky bezmocného brankáře hostů 2:0. V dalších minutách se zastřeloval Vysušil, který nejprve z přímého kopu trefil jen připraveného brankáře, ale chvíli později byl úspěšnější, když pronikl do pokutového území a nekompromisní ranou pod břevno zvýšil stav utkaní na 3:0. Hosté se v prvním poločase do větších šancí nedostávali, sice dobře kombinovali na vlastní polovině hřiště, ale finální fáze jim nevycházela, změnit to mohl hostující Tauber, který se pár minut před pauzou, po chybě ve středu hřiště, dokázal dostat až k zakončení, jeho střelu však lapil domácí brankář Mrzena a tak první poločas skončil vedením rezervy Táborska 3:0.

Druhý poločas začal další šancí domácích, když se hned ve 46. minutě dostal k hlavičce z malého vápna střídající Koulousias, ale branku netrefil. To však bylo na dlouhé minuty vše, co by stálo za zmínku. Když se ke slovu v 60. minutě dostali konečně také hosté, když využili nekoncentrovanosti domácích a rychlým rozehráním standartní situace uvolnili na zadní tyči Taubera, který však netrefil. Hosté si v této pětiminutovce ještě vytvořili dvě zajímavé příležitosti, když nejprve nepříjemný závar před brankou hasili domácí obránci až na poslední chvíli před zakončujícím útočníkem a poté když velmi dobrou individuální akci předvedl hostující Dědina, zakončil však těsně nad branku. Naopak na druhé straně se proti domácímu Kubovskému předvedl velmi dobrým zákrokem Konečný. Další a také poslední branka utkání padla v 77. minutě, když se po spolupráci s Nešickým pod břevno trefil Alozie. Další změnu skóre už nepřinesla ani střela z úhlu Pravečka. Rezerva si tak v druhém přípravném zápase zimní přípravy připsala první vítězství, když účastníka KP Jihočeského kraje přehrála přesvědčivě 4:0.

Hodnocení trenéra Zemana:

V dnešním zápase se projevilo, že mi trénujeme už tři týdny, zatímco Hluboká začala tento týden. Mohli jsme si alespoň lépe vyzkoušet herní věci, které jsme v týdnu trénovali a chtěli bychom je přenést do zápasů v jarní části sezóny. Jenom škoda, že v zakončení jsme nebyli více produktivní

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33