B tým

Rezerva v prvním utkání přípravy podlehla béčku Dynama

24. 1. 2024
V prvním utkání zimní přípravy hostila rezerva Táborska netradičně v úterý 23. ledna ve sportovním areálu Soukeník rezervu českobudějovického Dynama. Hosté v chladném podvečeru zvítězili díky hattricku Práška 3:1.

FC Táborsko B – Dynamo ČB B 1:3 (0:1)
Střelci: 86. Alozie – 18., 60. a 90. Prášek. Rozhodčí: Lovětínský – Vican, Kollárik.

FCT B: Matoušek – Škrleta, Brabec, Sojka, Vysušil – Schramhauser, Javorek, Praveček, Nešický, Novák – Kubovský. Střidali: Alozie, Koulousias, Soliu, Špaček
Dynamo ČB B: Andrew – Pařízek, Němeček, Novák, Faltus, Böhm, Zíma, Malecha, Polanský, Gantogtokh, Prášek. Střídali: Artymovych, Hák, Loužecký, Valenta

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Oba týmy kazily své přihrávky a hra se odehrávala ve středu hřiště. Do prvního náznaku šance se v 10. minutě drali domácí, když se po chybě ve středu hřiště dostal ke střele z hranice vápna Kubovský, ten však zamířil pouze do rukavic hostujícího brankáře. Hosté odpověděli akcí o pět minut později, když z pravé strany přišla zpětná přihrávka na hostující Malechu, jehož střelu vyrazil skvělým zákrokem Matoušek, následný závar domácí obrana dokázala zažehnat.

V 18. minutě si však už neporadila, nepříjemný centr do vápna neudržel domácí brankář, míč mu vypadl do prostoru, kde číhal hostující kanonýr Prášek, který neměl problém zakončit 0:1. Domácí na smolný gól odpověděli dvěma rychlými protiútoky, které však hostující obrana vyřešila. Srovnáno mohlo být ve 24 minutě, když se ve vápně dobře uvolnil Nešický, jeho tečovaná střela však těsně minula cíl.

O minutu později hosté špatně vyřešili slibný protiútok, když postupovali dva na jednoho, ale výsledkem byla pouze střela vysoko nad branku. Cíl nenašla ani nebezpečná střela hostů o pár minut později. Za zmínku v prvním poločase už stojí pouze hlavička domácího hráče, která však postrádala razanci, a tak s ní hostující brankář neměl potíže. Po nepříliš zajímavém prvním poločase tak jednogólový náskok drželi hosté.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, kteří se prezentovali dvěma zakončeními Alozieho, který v prvním případě svou střelou nadělal hostující gólmanovi velké starosti, ten si ale poradil. Druhý jeho pokus skončil mimo branku, stejně tak jako nebezpečné zakončení Nešického. Hosté se ve druhé půli dlouho nemohli chytit, vše změnila situace z 60. minuty, kdy centr z pravé strany našel osamoceného Práška, který neměl problém zvýšit vedení hostů na 0:2.

Od té chvíle se hra ve druhém poločase otočila a silnější na míči byli hosté, kteří z tlaku vytěžili střelu, po dobrém uvolnění Práška. Snížit však mohl po vystihnuté přihrávce a volném postupu z půlky hřiště na branku hostů Alozie, který ale akci zbrzdil a křižující obránce společně s hostujícím brankářem znemožnili nebezpečnější zakončení.

Další šance hostů nastaly v 79., potažmo 80. minutě, kdy prostrčení středem obrany musel řešit včasným vyběhnutím a skluzem pod nohy Matoušek, který následně vyrážel nebezpečný centr a následné zakončení hostů minulo tři tyče. Snížení se domácí dočkali v 86. minutě, kdy chybu hostující obrany využil samostatným únikem a jistým zakončením podél gólmana Alozie 1:2.

Hosté si však mohli vzít dvougólové vedení hned vzápětí, kdy se při dvojité šanci činil domácí brankář a udržel jednogólový rozdíl, který mohl smazat Koulousias, ten chytrým, avšak trochu ukvapeným lobem z 35 metrů těsně netrefil branku. Účet utkání pak uzavřel zkompletováním hattricku hostující Prášek, který využil odraženého míče na hranici penalty a střelou k tyči zvýšil na končených 1:3.

1. Dukla 28 49:29 56
2. SK Sigma Olomouc B 28 44:36 51
3. Vyškov 28 45:36 46
4. Táborsko 28 39:26 45
5. Chrudim 28 46:44 39
6. Líšeň 28 33:32 38
7. Vlašim 28 37:39 38
8. Opava 28 31:32 37