První výhra v přípravě, FCT porazil Písek 4:1

20. 1. 2024
Na závěr těžkého 14denního fyzického bloku sehrál A tým FC Silon Táborsko druhé přípravné utkání zimní přípravy. Na hřišti v Písku (UMT) zvítězil nad tamním třetiligovým FC 4:1, když se o branky hostů podělili Svatek, Kalousek, Dordić (pen.) a Šašinka. Za domácí snížil v první půli na 2:1 Bicenc.

První půlhodina byla od táborských hráčů nepřesná, ztráceli míče, bylo vidět, že mužstvo tahá nohy únavou. Na konci této části hry ale využilo Táborsko chyby gólmana při vyběhnutí, zmocnilo se míče a po přiťuknutí dával Svatek míč do prázdné brány – 0:1. Za pár minut přidal druhou branku po efektivním presinku Kalousek, který to v Písku dobře zná – 0:2.

Za domácí snížil Bicenc na 1:2, ale dvougólové vedení si vzal FC Silon Táborsko po proměněném pokutovém kopu zpět. Exekuce se ujal Dordić – 1:3.
Ve druhém dějství viděli diváci pouze jeden gól, a to v písecké síti po střele Šašinky – 1:4. Gólovou situaci mu po průniku a zpětné přihrávce připravil mladíček T. Drchal. Na konci utkání zavládla táborská spokojenost. Je nutno také vyzdvihnout velmi dobrý výkon Písku.
V příštím týdnu na FCT čekají dva další duely. Nejprve ve středu 24. ledna od 11.00 hodin přivítá na Soukeníku v Sezimově Ústí tým 1.SC Znojmo FK. V kádru Táborska už nefiguruje senegalský útočník Alioune Sylla. Klub se s ním dohodl na ukončení smlouvy a stal se volným hráčem.

FC Písek – FC SILON Táborsko 1:4 (1:3)
Branky: 39. Bicenc – 27. Svatek, 29. Kalousek, 42. Dordić (pen.), 65. Šašinka

Sestava FC SILON Táborsko, 1. poločas: Kerl – Schindler, Novák, Sunzu, J. Šplíchal – Skopec, Kopáček – Kalousek, Kateřiňák, Dordić – Svatek.

Sestava FC SILON Táborsko, 2. poločas: Kerl (80. Mrzena) – Varačka, Koné, Kopřiva, Plachý – Zeman, Bláha, Sojka, T. Drchal – Šašinka, Matoušek.

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Vlašim 25 34:30 35
7. Líšeň 25 29:30 33
8. Opava 25 27:29 33