První přípravu v M. Boleslavi rozhodl Pulkrab hned v úvodu

13. 1. 2024
Na hřišti s umělou trávou v areálu mladoboleslavského Městského stadionu se odehrálo první přípravné utkání A týmu FC Silon Táborsko. Střetnutí rozhodl dvěma góly zkraje duelu boleslavský Pulkrab, který jednou skóroval z pokutového kopu za faul a podruhé dorazil zblokovanou Fulnekovu ránu. „Automobilisté“ vedli nad Jihočechy v 9. minutě 2:0.

Táborsko se oklepalo z úvodního nezdaru a podle webu www.fkmb.cz se oba týmy prezentovaly svižným kombinačním fotbalem.
V dresu Táborska, které nastoupilo v „malinovém“, se v základní sestavě objevil 18letý mladíček T. Drchal z U19, mladší bratr známějšího V. Drchala. Další 18letý talent J. Šplíchal šel do druhé půle. Z posil odehrál celé utkání Sunzu, ve druhém poločasu se představil Kopáček.
Táborsko se dostávalo do nadějných situací, ale žádnou nevyužilo. Ve 13. minutě po Varačkově centru štírek Dordić volejem z deseti metrů přestřelil boleslavskou branku. Ve 21. minutě znovu Dordić pronikl z boku do domácího vápna, jeho střelu brankář Mikulec vyrazil. Ve 29. minutě Varačka z dvaceti metrů o kousek minul Mikulcovu branku. Dvě minuty před koncem po Kalouskově centru z levé strany Matoušek ve skluzu z malého vápna přestřelil boleslavskou branku.
Prvoligový tým vedený novým trenérem Holoubkem využil svých zkušeností a zápas dovedl k vítězství. FC Silon Táborsko se příště utká v sobotu 20. ledna od 11.00 hodin v Písku s tamním FC.

FK Mladá Boleslav – FC Silon Táborsko 2:0 (2:0)
Góly: 7. a 9. Pulkrab (první z pokutového kopu)

Sestava FK Mladá Boleslav v I. poločase: Mikulec - Kostka, Karafiát, Šimek, Fulnek - Mareček, Poulolo - Vaníček, Žitný, Solomon - Pulkrab.

Sestava FK Mladá Boleslav v II. poločase: Trmal - Kadlec, Král, Šimek, Suchomel - Poulolo - Kodad, Mašek, Ladra, Buryán - Vojta.

Sestava FC Silon Táborsko v I. poločase: Pastornický – Plachý, Skopec, Schindler, Varačka – Kateřiňák, Sunzu – Drchal, Sojka, Dordič – Šašinka.

Sestava FC Silon Táborsko ve II. poločase: Kerl – Plachý (83. Kolousias), Novák, Sunzu, Šplíchal – Kopáček, Bláha – Kalousek, Svatek, Zeman – Matoušek.

Rozhodčí: Opočenský - Ratajová, Zoufalý