Starší dorost na závěr podzimu rozdrtil Motorlet jednoznačně 8:1!

13. 11. 2023
Ligové dorosty zakončily podzimní část letošní sezony. Mladší dorost v domácím prostředí uhrál s pražským Motorletem remízu 1:1, starší dorost pak stejného soupeře rozdrtil jednoznačně 8:1. Hattricky v zápase zaznamenali Koulousias a Soliu.

Česká liga staršího dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – Motorlet Praha 8:1 (3:0)
Branky:
27., 57. a 78. Koulousias, 39., 44. a 56. Soliu, 72. Soukup, 76. Žukov.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Fišer, Žukov, Soukup – Strašík (72. Mareš), Mára (81. Pokorný), Rataj (81. Fuka) – Drchal (57. Hrabák), Koulousias, Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Po dvou nepovedených zápasech jsme se na poslední podzimní utkání celý týden velmi poctivě připravovali. Udělali jsme několik změn v sestavě a jak se ukázalo, byl to dobrý tah. Od první minuty byli kluci na hřišti lepší než soupeř, a to ve všech činnostech. Soupeř sice odolával skoro půl hodiny, ale pak jsme dali do poločasu tři góly a po změně stran pokračovali v naší dominanci a konečný rozdíl mohl být i vyšší. Škoda jen, že jsme si nechali dát v poslední minutě branku a nedohráli zápas vzadu s nulou. Kluci dnes zaslouží velkou pochvalu a je to pro nás velká výzva, abychom se naučili na každé utkání připravit jako na to dnešní.“

Česká divize staršího dorostu U18

SK Hořovice – FC Táborsko Akademie U18 0:5 (0:1)
Branky:
Breit 2, Liška, Dufek, Kollárik.

Sestava FCT: Kosík – Pekař (64. Kollárik), Packa (79. Jelen), Školka, Janoušek – Novotný, Staněk, Gráf – Liška V. (68. Dufek), Fical (64. Lažek), Breit (79. Kunt).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „K poslednímu podzimnímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do Hořovic. V prvním poločase se utkání odehrávalo spíše mezi vápny, i přesto se nám povedla v závěru poločasu pěkná akce po pravé straně, na jejímž konci byl Breit - 0:1. Domácí se prezentovali pěknými střelami ze střední vzdálenosti, se kterými si však poradil dobře chytající Kosík. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, za což jsme byli odměněni brankami Breita a Lišky na 0:3. Naše dobře hrající obrana domácí už do vážnější šance nepustila, a tak se v závěru prosadili ještě Dufek a Kollárik a uzavřeli na konečných 0:5. Klukům patří velká pochvala za přístup k utkání.“

Česká liga mladšího dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – Motorlet Praha 1:1 (0:0)
Branka:
Lachout.

Sestava FCT: Padrtka – Zeman, Toula, Vítek, Vavřinec (46. Jar. Hájek) – Jak. Hájek, Kášek, Voneš (46. Lachout) – Porubský (66. Molnár), Janda, Hamr (78. Lupač).

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „V posledním zápase podzimní části sezony jsme chtěli navázat na dobré výsledky s posledních zápasů. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. My jsme si vytvořili pár dobrých šancí, bohužel bez vstřelené branky. Naopak soupeř nastřelil brankovou konstrukci. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Opět jsme si vytvořili dobré příležitosti, kde pouze jedna skončila brankou Lachouta. Ke konci zápasu soupeř využil naší chyby v obraně a vyrovnal na 1:1 a tento výsledek vydržel až do konce zápasu.“

Česká divize mladšího dorostu U16

SK Hořovice – FC Táborsko Akademie U16 0:4 (0:1)
Branky:
Lažek 2, Brůžek, Klečacký.

Sestava: J. Lažek – Rejlek, Jelen, Kos, Matyš – P. Zeman, Bauer (64. Zahradník), V. Zeman (46. Kunt) –Tenk (46. Klečacký), A. Lažek, Brůžek (80. Maruška).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Dnes to byl spíše boj na hřišti za nepříznivého počasí. Zápas se hrál za velkého větru a deště. První poločas domácí nakopávali dlouhé míče a zaměstnávali naši obranu. My jsme snažili hrát po zemi a jednoduše. Ale občasným zbytečně dlouhým držením míče jednotlivců docházelo ke ztrátám. První půle z obou stran nebyla pohledná a my trochu šťastným gólem vedli 1:0. Druhá půle byla z naší strany lepší a domácí se na naší stranu dostávali zřídka. Zlepšili jsme pohyb, zrychlili míče od nohy a využívali náběhů po křídlech, z nichž přicházeli nebezpečné míče do vápna. Přidali jsme další tři branky a zaslouženě vyhráli. Každopádně víme, na čem pracovat a co dnes naši hru limitovalo.“

1. Dukla 27 46:27 53
2. SK Sigma Olomouc B 27 41:35 48
3. Vyškov 27 44:33 46
4. Táborsko 27 38:24 45
5. Chrudim 28 46:44 39
6. Líšeň 28 33:32 38
7. Sparta B 27 49:47 36
8. Jihlava 28 40:40 35