Dorosty Táborska: Tři víkendové výhry a jedna remíza

25. 10. 2023
Dorostenecké týmy Táborska prožily dobrý víkend. Z vítězství se radovaly kategorie U19, U18 a U16, alespoň bod za remízu s Pardubicemi pak uhrál i tým U17. Povedený víkend táborských týmu!

Česká liga staršího dorostu U19

FK Pardubice – FC Táborsko akademie U19 0:3 (0:2)
Branky: Drchal 2, Strašík

Sestava FCT: Kerl – Strašík, Rychlý, Žukov, Soukup – Mára, Hrabák (92. J. Hájek), Rataj (92. Janda) – Drchal (90. Pokorný), Koulousias, Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Dneska jsme od první minuty udávali tempo utkání a byli celý zapas lepší než domácí. Už první poločas mohl skončit větším rozdílem. V tomto utkání jsme ukázali svou sílu a teď je na nás, abychom se naučili vstoupit takto připraveni do každého utkání. Klukům patří velké díky.“

Česká divize staršího dorostu U18

FC Táborsko akademie U18 ­­– TJ Přeštice 3:2 (0:2)
Branky: Gráf, Breit, Bindr.

Sestava FCT: Kosík – Pekař, Packa, Kollárik (80. Dufek), Heřman (72. Školka) – Staněk, Vašků, Gráf – V. Liška, Fical (46. Bindr), Breit (62. Fuka).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „Úvod utkání patřil hostům. Po sérii zbytečných ztrát na levé straně šli dva hosté na jednoho obránce a nabízenou šanci využili dokonale - 0:1. Poté jsme hru vyrovnali, bohužel naše šance (Liška, Fical) zůstaly nevyužity, a tak přišel opět trest v podobě rohového kopu - 0:2. I přes slušnou hru v poli se nám do poločasu nepodařilo už s výsledkem nic udělat. Po změně stran jsme vstoupili do utkání výborně. Hned po rozehrání se z velké dálky trefil krásně Gráf a bylo to 1:2. Tato branka nás povzbudila a najednou nás bylo plné hřiště, za což jsme byli odměněni. To si míč ve vápně našel Breit a střelou pod břevno nedal brankáři šanci - 2:2. Hosté se vůbec na nic nezmohli a pomyslný hřebíček do rakve jim dali střídající hráči. Po ose Školka, centru Fuky a hlavičce Bindra jsme se dostali do vedení 3:2. Další šance jsme už nevyužily, a proto jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství.“

Česká ligy mladšího dorostu U17

FK Pardubice – FC Táborsko akademie U17 2:2 (1:0)
Branky: Pánek, Janda.

Sestava FCT: Padrtka – Vavřinec, Toula, Vítek (51. Pánek), Zeman – Jak. Hájek (46. Hamr), Kášek, Voneš (59. Molnár) – Hamr, Janda, Porubský (68. Lupač).

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „Odehráli jsme dobré utkání s kvalitním soupeřem. Pardubice měly během celého zápasu mírně navrch. Nám se však dařilo je nepouštět do větších šancí. Soupeř nejvíce hrozil ze standartních situací, kdy se mu podařilo využít při jedné naší nepozornosti a šel do vedení. Druhý poločas měl podobný průběh jako první. Po obdržení druhé branky jsme se však nevzdali a po brankách Pánka a Jandy se nám podařilo vyrovnat. V posledních deseti minutách zápasu se nám nepodařilo proměnit pár dobrých příležitostí, a tak vezeme z Pardubic cenný bod.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Táborsko akademie U16 – TJ Přeštice 4:1 (1:0)
Branky: Lachout 3, Tenk

Sestava FCT: Jan Lažek (76. Padrtka) – Matyš, Novotný, Kos, A. Lažek – P. Zeman (71. Herma), Sobotka, V. Zeman (63. Tenk) – Kunt (46. Zahradník), Lachout, Bauer (46. Klečacký).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Kluci měli v hlavách poslední zápas z Berouna a o to více jsme chtěli domácí zápas zvládnout. Soupeř hrál jednoduše a dlouhými nakopávanými balony se snažil dostávat za naší obranu. Myslím, že jsme ale hráli zodpovědně a pozorně a až na malé okamžiky se hrálo na polovině soupeře. Bohužel jsme opět udělali hrdinu z Přeštického brankáře, který doslova chytil nemožné. Dnes ale výborný Lachout ukázal, že mu zápas sedl a po první brance do poločasu pak přidal ještě dvě branky a završil hattrick. Soupeř sice lehce vyrovnal na 1:1, ale kluci chtěli a zaslouženě vyhráli. Mrzí nás pouze zranění našeho hráče Hermy, který si nešťastně zlomil ruku.“