Mladší dorost vyhrál nad Jabloncem, ostatním týmům se nedařilo

16. 10. 2023
Během víkendových zápasů dorostů se dařilo pouze týmu U17 v rámci České ligy dorostu. Mladší dorostenci dokázali vyhrát nad Jabloncem 2:0. Ostatní dorostenecké týmy své víkendové zápasy prohrály.

Česká liga staršího dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – FA Jablonec 0:4 (0:1)

Sestava FCT: Kerl – Strašík, Fišer (68. Rychlý), Žukov, Soukup – Mára, Mareš, Rataj – Drchal (84. Pokorný), Koulousias, Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Další utkání s těžkým soupeřem jsme opět nezvládli. Od začátku jsme měli velké množství ztrát a nepřesností. Působili jsme velice nervózně, a to se nejvíce projevilo v koncovce, protože jsme si vypracovali šest brankových příležitostí, ale nedokázali žádnou proměnit. Naopak náš soupeř ze stejného počtu šancí dokázal dát čtyři branky. Utkání si musíme rozebrat a připravit se na příští neděli, kdy jedeme do Pardubic.“

Česká divize staršího dorostu U18

Český lev-Union Beroun – FC Táborsko Akademie U18 4:1 (3:0)
Branka:
Staněk

Sestava FCT: Padrtka – Bětík, Packa, Michálek, Heřman (57. Pekař) – Staněk, Vašků (57. Breit), Školka (46. Fical) – Liška V., Bindr (57. Dufek), Gráf.

Hodnocení zápasu Romana Slabého: „K dalšímu mistrovskému jsme zajížděli do středních Čech, konkrétně do Berouna. Bohužel jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře. Po dvou zbytečných ztrátách uprostřed hřiště jsme v 15. minutě prohrávali už 0:2. Poté jsme hru vyrovnali, bohužel bez vyložené šance, a tak nás domácí opět potrestali, tentokrát z rohového kopu - 3:0. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně, bohužel jsme opět udělali chybu v rozehrávce, kterou domácí potrestali a zvýšili náskok na 4:0. Po zbytek zápasu jsme domácí přehrávali, z čehož vyústila pouze branka na 4:1. Pokud budeme dělat v každém utkání takové hrubé chyby jako doposud, budeme mít problém v každém zápase.

Česká liga mladšího dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – FA Jablonec 2:0 (1:0)
Branky:
Hamr, Janda

Sestava FCT: Lažek – Jar. Hájek (62. Vavřinec), Toula, Vítek, Zeman – Jak. Hájek, Kášek, Voneš (70. Lachout) – Pánek (18. Hamr), Janda, Lupač (46. Porubský).

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „Chtěli jsme navázat na vítězné utkání v Ústí. Celé utkání se odehrávalo od vápna k vápnu s minimem šancí. Nám se dařilo celý zápas soupeře nepustit do vyložené šance. Bohužel ani my jsme si toho tolik nevytvořili. Naštěstí jsme vstřelili první branku po dobře zahrané standardní situaci, kdy střelu Káška dorážel Hamr. V druhém poločase přidal další branku Janda a stanovil tak konečný výsledek na 2:0.“

Česká divize mladšího dorostů U16

Český lev-Union Beroun – FC Táborsko Akademie U18 2:1 (1:0)
Branka:
Lažek

Sestava: Lhoták – Matyš, Jelen, Kos (46. Rejlek), Lažek – Novotný, Sobotka, Klečacký (82. Bauer) – Herma (46. P.Zeman), Maruška (46. V. Zeman), Kunt (80. Tenk).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Je to fotbal, ale dnes jsme domácím doslova darovali tři body. První půle nebyla vůbec dle našich představ. Kluky jsme upozorňovali, že soupeře nesmí podcenit. Hned v začátku zápasu uděláme hrubou až školáckou chybu a domácí pošleme do vedení. Vytvořili jsme si několik šancí, ale Herma, Sobotka a další nedokázali přesně zakončit. V kabině jsme si to o poločase vysvětlili a udělali hned tři změny. Byly jsme druhou půli jasně lepším týmem, ale ta naše produktivita je tristní. Až neskutečné šance jsme prostě zahodili. Pak přijde další naše lehkovážnost a nedůraz a pošleme domácí na rozdíl dvou branek. Kluky musím pochválit za bojovnost a jak chtěli zápas otočit. Lažek snížil na rozdíl jedné branky. Tlačili jsme se do zakončení, ale hlavní slovo si vzal bohužel hlavní arbitr na hřišti. To, co se pak dělo, tak se k tomu nebudu vůbec vyjadřovat. Bohužel je to smutné, což potvrdil i domácí trenér. Nicméně jsme měli proměnit své šance. Je to pro nás ponaučení a musíme se připravit na domácí zápas.“