Starší dorosty o víkendu prohrály, mladší naopak uspěly

10. 10. 2023
Dorostenecké týmy Táborska o víkendu nastoupily proti Ústí nad Labem (ligové dorosty) a proti Písku (divizní dorosty). Starší dorosty na své soupeře nestačily a prohrály, naopak mladším se dařilo a zvítězily..

Česká liga staršího dorostu U19

FK Ústí nad Labem – FC Táborsko Akademie U19 3:2 (3:2)
Branky:
37. Koulousias, 43. Strašík

Sestava FCT: Kerl – Strašík, Fišer, Žukov, Soukup (83. Pokorný) – Mára, Mareš (68. Michálek), Rataj (46. Hrabák) – Drchal, Koulousias, Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Od začátku jsme nebyli do utkání vůbec připraveni a nastaveni. Byli jsme ve všech činnostech horší než domácí. I přesto jsme měli první stoprocentní šanci, kterou jsme ale neproměnili, a tak přišel trest. Po špatně vyřešené situaci v našem vápně jsme dostali první gól, druhý jsme si dali vlastní, pak se nám podařilo snížit, ale hned z rozehrávky jsme inkasovali potřetí. Do poločasu jsme snížili ze standardní situace, a i když jsme měli v závěru poločasu další obrovskou šanci, do kabin se šlo za stavu 3:2. Po změně stran jsme naši hru trochu zlepšili, dostali domácí pod tlak, ale bohužel dneska jsme velmi špatně řešili předfinální a finální fázi. Šancí jsme měli na dva zápasy, ale nedokázali jsme je využít a s ohledem na náš dnešní slabý výkon, jsme si lepší výsledek ani nezasloužili. Musíme si rozebrat, proč máme tak velké výkyvy ve výkonech, protože to dnes nebyl první slabý výkon v této sezóně.“

Česká divize staršího dorostu U18
FC Táborsko Akademie U18 – FC Písek 0:3 (0:0)
Sestava FCT: Padrtka – Heřman (46. Pekař), Kollárik, Rychlý, Virt (77. Bětík) – Staněk, Vašků, Školka (58. Fical) – Breit (77. Dufek), Bindr, Gráf (72. V. Liška)
Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V dalším mistrovském utkání jsme přivítali lídra soutěže Písek. Od úvodního hvizdu hosté působili lepším dojmem. Lépe se pohybovali a jednoduchými nákopy za naši obranu se dostávali před naši branku, naštěstí bez gólového efektu. Naše kombinace vázla, a tak jsme to řešili dlouhými nákopy, se kterými si však vysoká hostující obrana bez problémů poradila. Za zmínku stojí pouze pěkná střela Kuby Vašků, která skončila na břevně hostující branky, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Vstup do druhého poločasu měli lepší hosté. Po skrumáži v našem pokutovém území se lépe zorientovali hosté a dostali se do vedení 0:1. Hosté nám nadále dlouhými míči dělali velké problémy, s kterými jsme si s vypětím všech dokázali poradit. Bohužel však na střelu ze střední vzdálenosti byl náš brankář krátký – 0:2. Vzápětí jsme se dopustili hrubé chyby v rozehrávce, kterou hosté nepohrdli a uzavřeli na konečných 0:3. Hosté si za svůj výkon vítězství plně zasloužili a po právu jsou v čele tabulky.“

Česká liga mladšího dorostu U17

FK Ústí nad Labem – FC Táborsko Akademie U17 0:3 (0:2)
Branky: Toula, Porubský, Vítek
Sestava FCT: Padrtka – Zeman, Vítek, Toula, Jar. Hájek (70. Vavřinec) – Jak. Hájek – Kášek, Porubský (46. Voneš) – Pánek (65. Lachout), Janda (77. Zahradník), Hamr (46. Lupač).
Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „Do dnešního utkání se nám povedl hned vstup. Chtěli jsme být aktivní hlavně na soupeřově polovině a napadat správným presinkem hned soupeřovu rozehrávku, což se nám taky dařilo. Odměnou byly dva vstřelené góly Touly a Porubského. Prakticky celý první poločas jsme měli míč více na našich kopačkách a hru pod kontrolou bez ohrožení naší branky. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, v 53. minutě se po krásné individuální akci prosadil dobře umístěnou střelou Vojta Vítek, a tím i stanovil konečný výsledek utkání. V dalším průběhu utkání se již nic výjimečného neudálo, a tak tentokrát zcela po zásluze odjíždíme z Ústí se všemi třemi body.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Táborsko Akademie U16 – FC Písek 2:0 (0:0)
Branky: Lažek, Patrik Zeman
Sestava FCT: Jan Lažek – Matyš, Jelen, Rejlek, Lažek – Novotný, Sobotka, Patrik Zeman (70. Kos) –Viktor Zeman, Kunt, Bauer (58. Herma).
Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Navázali jsme svým výkonem na minulý zápas. Malinko nás omezil počet hráčů, a proto jsme museli rozumně střídat. Vše ale vyšlo dle našich představ. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas a brankáři na obou stranách zneškodnili po dvou velkých šancích. Druhá půle byla už v naší režii, což potvrdili i trenéři hostů. Výhra byla ale zasloužená. Jen je opravdu škoda našich neproměněných šancí z druhého poločasu. To by nás v jiných zápasech mohlo mrzet.“