Osm gólů u Jordánu, Táborsko přestřílelo Sigmu B 6:2

8. 10. 2023
Kdyby na samém konci atraktivního utkání 12. kola Fortuna: Národní ligy nesnížil olomoucký Mikulenka na 6:2, mohl být A tým FC Silon Táborsko v době nastávající reprezentační pauzy na čistě 3. místě tabulky. Takto je jihočeské mužstvo čtvrté, protože ´stejněbodová´ Vlašim má stejný rozdíl ve skóre, ale vyšší počet vstřelených branek.

Pro Táborsko je však hlavní a podstatné, že odšpuntovalo svou „mlčící“ ofenzivní produktivitu, půltucet branek si tu dlouho nikdo nepamatuje, naposledy snad v přípravě proti Robstavu Přeštice.

Domácí FC Silon Táborsko v sobotu tedy jednoznačně porazil Sigmu Olomouc B 6:2, Jihočeši vedli už 6:0, ale Hanáci nakonec ještě skóre dvakrát upravili. K vysoké výhře nastartoval svůj celek už ve 12. minutě pěknou hlavičkou Šašinka, kterému nádherně nahrál Plachý. Mezi střelce se po půlhodině zapsal domácí poctivec Bláha, který na zadní tyči zatloukl míč do sítě po předchozí akci Dordiće. Dobrý zápas má za sebou kapitán FCT Kateřiňák, který ve 37. minutě poslal míč pod břevno po první vyražené střele. Už v krátkém nastavení prvního poločasu se prosadil Koné po rohovém kopu. Do kabin se šlo za stavu 4:0.
Diváci o přestávce možná přemýšleli, zda se brankostroj ve druhém dějství zastaví. Odpověď jim dal v 73. minutě znovu Kateřiňák, který byl včas u vyražené rány a dokonal tzv. bůra. V 80. minutě vsítil svůj první druholigový gól 18letý mladíček Svatek, který dokončil nájezd Sylly. Pak Táborsko povolilo v koncentraci. Nejprve se ukázkovou šibenicí představil olomoucký Langer a pak se pro domácí zcela zbytečně zapsal do gólového protokolu jeho spoluhráč Mikulenka.

FC Silon Táborsko si připsal důležitou šestou výhru v sezoně, z toho čtvrtou doma. O další body se Jihočeši pojedou poprat v sobotu 21. října do Opavy.

FC SILON Táborsko – SK Sigma Olomouc B 6:2 (4:0)
Branky: 12. Šašinka, 30. Bláha, 37. Kateřiňák, 45+1. Koné, 72. Kateřiňák, 80. Svatek – 84. Langer, 90. Mikulenka

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Foltyn, Tusjak – Bláha (76. Sylla), Skopec (83. Sojka) – Dordić (83. Zeman), Kateřiňák, Varačka (64. Kalousek) – Šašinka (76. Svatek).

SK Sigma Olomouc B: Koutný – Slavíček (61. Křišťál), Bednár, Vepřek (61. Matys), Uriča – Langer, Mikulenka, Přichystal (61. Muritala), Šíp (80. Hadaš), Moses (80. Grečmal) – Fabiánek.

Rozhodčí: Vokoun – Pochylý, Žurovec
ŽK: 51. Varačka, 54. Dordić – 51. Slavíček, 54. Langer, 76. Křišťál