Starší dorost zaznamenal další výhru, tentokrát vyhrál na Kladně

3. 10. 2023
Starší dorostenci Táborska si připsali další ligovou výhru, když uspěli na hřišti Kladna 2:1. Mladší kolegové těsně prohráli a divizní dorostenci si v obou zápasech poradili s Příbramí.

Česká liga staršího dorostu U19

SK Kladno – FC Táborsko Akademie U19 1:2 (0:2)
Branky: 27. Rataj, 42. Hrabák

Sestava FCT: Kerl – Strašík , Fišer, Mareš, Soukup – Hrabák (81. Virt), Mára, Rataj (90. Jak. Hájek) – Drchal (90. Pokorný), Koulousias, Soliu.
Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Třetí utkání za posledních sedm dnů nás čekalo na půdě Kladna. Na velmi těžkém terénu šlo jen stěží hrát kombinační fotbal, ale i přesto jsme v první půli šli do dvoubrankového vedení po dvou krásných akcích. Domácí hrozili hlavně ze standartních situací, které skvěle zahrávali a po jedné z nich nám v 66. minutě snížili. Kluci ale zvládli zbytek utkání bez větších potíží a díky zodpovědné hře si vezeme domu tři body.“

Česká divize staršího dorostu U18

FC Táborsko Akademie U18 – 1.FK Příbram 3:2 (3:0)
Branky: Bindr, Školka, Gráf

Sestava FCT: Kosík – Heřman (77. Bětík), Kollárik (59. Pekař), Rychlý, Janoušek – Staněk, Vašků (85. Dufek), Školka – V. Liška, Bindr, Gráf (85. Fical).
Hodnocení trenéra Romana Slabého: „K dalšímu mistrovskému utkání jsme na domácím hřišti přivítali tým z Příbrami. Úvod zápasu nám vyšel náramně. Po kombinaci Lišky a Janouška si pěkný centr našel Bindr a hlavou nedal brankáři šanci. Tato branka nás uklidnila a byli jsme jasně lepším mužstvem, bohužel další naše šance jsme nedokázali proměnit v branky. A tak jsme si na další gól museli počkat na závěr poločasu. Nejdříve dorazil míč do branky po rohu Školka a chvíli poté po pěkné přihrávce Lišky šel sám na branku Gráf a uzavřel na poločasových 3:0. Po přestávce jsme chtěli pokračovat v nastavené hře, opak však byl pravdou. Hned v úvodu jsme se dopustili hrubé chyby, kterou hosté využili 3:1. Najednou hostů bylo plné hřiště, lépe se pohybovali, byli důraznější v osobních soubojích a jen díky Kosíkovi jsme opět neinkasovali. To však platilo jen do 67. minuty, kdy po rychlém brejku a dorážce snížili hosté na 3:2. Naše šance jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, a tak jsme byli nakonec rádi za ukončení zápasu.“

Česká liga mladšího dorostu U17

SK Kladno – FC Táborsko Akademie U17 3:2 (2:2)
Branky: Janda, Vítek.

Sestava FCT: Padrtka – Jar. Hájek, Toula, Vítek, Zeman – Jak. Hájek, Kášek, Voneš (70. Molnár) – Hamr (66. Lupač), Janda, Pánek (66. Lachout)
Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Hráli jsme zápas s vyrovnaným soupeřem. Už ve 12. minutě po naší chybě jsme obdrželi první branku. V průběhu prvního poločasu se nám podařilo výsledek otočit zásluhou Jandy a Vítka. Bohužel ve 45 minutě jsme si nepohlídali rychlou rozehrávku standartní situace a obdrželi jsme nesmyslnou branku na 2:2. V druhém poločasu jsme si vytvořili velké množství šancí, které jsme neproměnili, a po zásluze nás soupeř potrestal brankou v 86. minutě.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Táborsko Akademie U16 - 1.FK Příbram 6:0
Branky: Kunt 2, Maruška 2, Tenk, Klečacký

Sestava FCT: J. Lažek – Sobotka, Jelen, Rejlek, A. LAžek (75. Matyš) – Novotný, Kunt (75- Herma), P. Zeman – V. Zeman (62. Maruška), Klečacký (65. Tenk), Zahradník (62. Bauer).
Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Po nepovedeném utkání v Rokycanech nás čekalo domácí utkání s Příbramí, která na tom byla v postavení v tabulce podobně jako my. Naším cílem bylo jednoznačně zvítězit a zase plně bodovat. Od úvodních minut jsme byla na hřišti lepším týmem, ale nedařilo se nám v předfinální fázi, kde nám scházela potřebná kvalita. V posledních minutách prvního poločasu se nám podařilo vstřelit první gól, a to díky Klečackému, který dohrál situaci a dal gól do prázdné brány. Po pár dalších minutách proměnil penaltu Kunt a do kabin se šlo za stavu 2:0. Druhý poločas už byl jenom v naší režii a Příbram jsme do ničeho nepustili. Vytvářeli jsme si nespočet gólových příležitostí a konečný výsledek mohl být daleko větší než 6:0.“