Televizní duel štěstí nepřinesl, body si odvezla Příbram

23. 9. 2023
Krutost fotbalové nelogiky a lítost nad neproměňováním stoprocentních šancí poznali v pátek v televizním duelu F:NL fotbalisté FC Silon Táborsko s FK Příbram. Příbram vyhrála u Jordánu 1:0, ačkoliv byla většinu zápasu horším týmem, ale to se ve fotbale stává. Běžela první minuta nastavení 2. poločasu, když příbramský Hušbauer nacentroval míč do vápna a podle zápisu o utkání si dal domácí Skopec vlastní gól - 0:1. A hodně smolný, nezasloužený.

Táborsko poprvé v sezóně prohrálo doma, bez výhry je tři utkání v řadě.

Tři body ve střetnutí s Příbrami měly jednoznačně zůstat doma. Modří hráči si proti zeleným vypracovali minimálně čtyři stoprocentní gólové příležitosti, ale hráčům Táborska se zkrátka aktuálně střelecky nedaří. Příbram kromě šťastného gólu a počáteční územní převahy, která později vyprchala, skoro nic neměla. Výjimkou byla 4. minuta, kdy orazítkovala tyčku Krchem, který v Táborsku působil. Na kovovou konstrukci špičkami rukavice projektil vytáhl brankář Pastornický.
Na konci prvního poločasu a začátkem druhého poločasu hráči Táborska selhávali ve zmíněném proměňování „loženek“. Tak popořadě. Ve 39. minutě branku minul z bezprostřední blízkosti Matoušek. V úplném závěru prvního dějství měl gól na noze Dordić, který hrál výborné utkání. Jenže mu rána nesedla a v jasné šanci se jeho pokus mezi tři tyče nevešel.
Ke gólu neměl daleko ve 49. minutě Varačka, který si nabíhal na prudkou přihrávku podél vápna od Dordiće, ale nestihl to. V 53. minutě nedal branku ani kapitán Kateřiňák, jeho situace po akci (koho jiného) Dordiće doslova volala po prvním střeleckém úspěchu, ale rána zamířila nad břevno. Jaká škoda pro domácí!
Až Táborsko prolomí své brankové zakletí, musejí přijít gólové hody. Táborsko se v příštím kole 2. ligy představí 30. září na hřišti Líšně.

FC SILON Táborsko – FK Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 90+1. Skopec (vlastní)

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – Skopec, Bláha (87. Kalousek) – Varačka (60. Mach), Kateřiňák (78. Javorek), Dordić – Matoušek (60. Šašinka).

FK Příbram: Melichar – Jahić, Fišl, Antwi, Švestka – Hušbauer, Vokřínek, Dav. Krch (83. Brabec), Jandera – Nečas (69. Anih), Nkwinga (69. Andronikou).

Rozhodčí: Starý – Kříž, Váňa