Generální partnerZaječická hořká

U14: MAGIC CUP Šumava 2019

stazeny-soubor.jpg

Ve dnech 23. – 26. 6. 2019 se ve třech šumavských městech (Dolní Dvořiště, Vyšší Brod a Loučovice) konal 7. ročník mezinárodního turnaje starších žáků kategorie U14 pod názvem MAGIC Cup Šumava. Mezi deseti účastníky z Čech, Slovenska a Kanady se nacházel také tým FC MAS Táborsko. Ve čtvrtek se konalo slavnostní zahájení, kdy všechna mužstva nastoupila na hrací plochu a po úvodním proslovu a vystoupení mažoretek byly hrány hymny všech zúčastněných států. V pátek od rána vypukly boje na perfektně připravených hřištích výše uvedených obcí.

Náš tým zahájil turnaj se Spartou Praha a z přílišného respektu ze soupeře se zrodil nepříznivý výsledek 0:4. Odpoledne nás čekal další silný soupeř, Sigma Olomouc. Naštěstí tentokrát chlapci nechali ostych v šatně a po nejlepším výkonu na turnaji remizovali 2:2 (góly Fuka, Novák). Přesto jsme po zápase byli trochu zklamaní, jelikož jsme vedli už 2:0, měli šance na zvýšení náskoku a vyrovnávací gól nám Hanáci vstřelili šťastně 2 minuty před koncem. V sobotu ráno nás čekal další slavný klub, Dukla Praha. Po úniku Perglera jsme se ujali vedení, ale těsně před poločasem po nešťastné malé domů Pražané vyrovnali. V poslední minutě zápasu jsme mohli jít do vedení, ale „dloubák“ přes gólmana našeho útočníka Packy vykopnul obránce z brankové čáry. Takže zápas skončil asi zaslouženou remízou 1:1. Odpoledne se nám postavil do cesty nejslavnější slovenský klub a pozdější vítěz turnaje, Slovan Bratislava. Po statečném výkonu jsme prohráli 2:0 a jediný gól nám chyběl, abychom hráli o 7. místo. V neděli jsme byli připraveni na „hokejovou“ odvetu s kanadskou Ottawou TFC. Po střeleckém koncertu Perglera (5 gólů) a jednogólových příspěvcích Mareše a Nováka jsme zvítězili 7:3 a obsadili konečné 9. místo. Útočník Dominik Pergler se stal se 6 góly nejlepším střelcem turnaje.

Naše vystoupení na silně obsazeném turnaji bylo hodnoceno pozitivně (např. J. Kotrbou, T. Maruškou, R. Pouzarem…) a klub FC MAS Táborsko obdržel pozvánku i na příští ročník tohoto prestižního turnaje.

FCT reprezentovali: David Písařík, Dominik Legorský, David Žukov, Adam Kollárik, Jakub Mejta, Jan Dvořák, Rostislav Baďura (hostování z FC Písek), Filip Šebek, Adam Fuka, Petr Mareš, Filip Matoušek, Kryštof Novák, Dominik Pergler (hostování z Písku), Dominik Fiala, Zdeněk Pekař, Filip Soukup, Vojtěch Packa, Jakub Školka a trenéři Josef Holub, Jiří Kolář a Lenka Marešová.