Generální partnerZaječická hořká

26.kolo Fortuna divize sk.A FCT B – FK Spartak Soběslav 2:5 (0:4)

img-1152.JPG

Rezerva Táborska domácí utkání se Soběslaví hrubě nezvládla. Mladý tým kupil chybu za chybou a výsledkem je jasné vítězství hostí. Byť se domácí dvěma góly pokoušeli o zvrat v zápase, Spartak žádné překvapení nedopustil a výhru kontroloval.

Úvod zápasu nabídl tlak domácích, kteří svou aktivitou získali několik rohových kopů. Toto Soběslav přežila a převzala iniciativu na svou stranu, od rezervy to bylo dá se říci vše. Hned v 8. minutě propadl výkop Kuníka až k Vaňkovi, který si navedl míč  vápnem zleva na Němečka, kterému nasadil housle - 0:1. O pět minut později bylo na hostující straně ještě veseleji. Vaněk si po špatném odehrání vysokého míče Větrovským narazil míč s Kutnerem, ten ho vyslal za obranu a výsledkem byla opět střela, která prošla mezi nohami domácího brankáře - 0:2. Soběslav pokračovala a chtěla co nejvíce využít matného výkonu rezervy. Mazouch byl blízko k navýšení skóre, ale jeho pokus zastavila tyč. Po půl hodině se hosté dočkali. Němeček chybně rozehrál, hosté míč zachytili a přes Kutnera putoval na kopačku Vaňka, který se s ničím nepáral a prudkou padavou střelou poslal míč pod břevno - 0:3. A to stále nebylo všechno, neboť si do poločasu připravila Soběslav ještě jeden úder. Kuníkův výkop prodloužil Kutner na Varačku, který si navedl míč na pravačku a mířil přesně k zadní tyči - 0:4. Jelikož ze závaru před Kuníkem nic nebylo a střet Němečka s Kutnerem sudí Šlajs vyhodnotil jako v souladu s pravidly, šlo se do kabiny za čtyřgólového vedení hostí. Pokud by se bralo bodování stejně jako v NHL, tak má dva body i gólman Kuník. Zajímavostí poločasu byly také tři asistence Kutnera a především hattrick Vaňka. Pro Soběslav zkrátka snový poločas, naopak pro rezervu Táborska to snad nemohlo být horší.

Menším vysvobozením pro domácí bylo stažení Vaňka. Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém vstoupili svěřenci Kamila Tobiáše do hry velmi aktivně. Nyní to přineslo ovoce a to hned minutu po výkopu. Na roh malého vápna dostal míč Bryanta a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:4. Další slovo ale měla Soběslav. Dressler na posledním ztratil balon, o který ho připravil Kutner. Ten postupoval na Němečka a překonal ho s přehledem k tyči - 1:5. Drama se tak nekonalo a nebo ano? Krátce poté snížilo Táborsko. Na nadýchaný centr Kuník nedosáhl, ten se snesl na zadní tyč na hlavu Klusáka, který trefil odkrytou branku - 2:5. Zbytek zápasu se pouze dohrával, Soběslav si své vedení držela a nikam nespěchala. Rezerva další branku také nepřidala, a tak byl výsledek již neměnný.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše:
Složité utkání, které bylo z naší strany vůbec nejhorší na jaře. Do zápasu jsme šli úplně s něčím jiným. Prvních pět minut jsme plnili věci, které jsme chtěli - dostat soupeře pod tlak. Měli jsme tři rohy za pět minut, ale v dalších pěti minutách jsme udělali dvě obrovské chyby, po kterých jsme inkasovali a prohrávali o dva góly. Do poločasu jsme dostali další dva góly. Nechápu myšlení a přístup některých hráčů a celkově je to pro mě obrovské zklamání. Strašně složité na hodnocení, protože tohle utkání jsme absolutně nezvládli a těžko na tom hledat pozitiva.

FCT B – FK Spartak Soběslav 2:5 (0:4)

Branky: 46.Baidoo , 53.Klusák - 8, 13. a 31.Vaněk , 40.Varačka , 51.Kutner

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Cihlář František, Hrkal Václav.

Počet diváků: 122. 

Sestava FCT B: doplníme později.

 

Zdroj: Fotbal u nás – Jihočeský kraj.