Generální partnerZaječická hořká

Ve středu se konala přednáška s výživovým specialistou Petrem Havlíčkem.

dsc-0380.JPG

V rámci spolupráce klubu FC MAS Táborsko a společnosti REJ Planá nad Lužnicí, proběhla ve středu 15.5. v dopoledních hodinách přednáška na COP v Sezimově Ústí se známým výživovým poradcem a odborníkem Ing. Petr Havlíček, které se zúčastnil nejen tým fotbalového A i B týmu, ale také studenti COP a žáci ze sportovní třídy ZŠ Zborovská.

Pan Havlíček hned na začátek nastínil, že problematika výživy obecně by se neměla řídit všeobecně doporučovanými radami, ale individuálně podle daného člověka, protože každý jsme jiný, máme jiné potřeby, jinak nastavený biorytmus organismu, metabolismus a každému také vyhovuje jiná doba stravování. A také, že se nedá řídit pravidlem jíst pětkrát denně a přijmout stanovený počet kalorií.

Z té obecnější části přednášky jsme se dozvěděli, že nejdůležitější hlavně u sportovců je pravidelný přísun bílkovin v dostatečném množství. Je jedno, zda jsou čistě rostlinného původu nebo živočišného, ale bez nich se správné fungování organismu neobejde. Zastává názor, že i sportovec vegetarián nebo vegan může bez problémů tréninkovou zátěž zvládat a podávat kvalitní výkony. A proto zvláště u profesionálních sportovců je potřeba příjem bílkovin navýšit.

Další důležitý faktor, který pan Havlíček zmínil je spánek. Dokonce ho označil jako nejdůležitější v rámci životního stylu. Tělo potřebuje kvalitně zregenerovat a toho dosáhne dostatečně dlouhým a kvalitním spánkem. Takže pokud má někdo problémy s nespavostí, usínáním, nekvalitním spánkem nebo nedostatečně spí, určitě se to časem projeví jak na výkonnosti, tak na zdraví, protože klesá imunita. Důležité je to začít řešit včas.

Nakonec byly klubu FC MAS Táborsko předány majitelem firmy Rej panem Josefem Kosem sušenky REJ, na jejichž výrobě a složení se pan Havlíček sám podílel.