Generální partnerZaječická hořká

14.kolo F:NL FK Pardubice - FCT 3:2

img-0884.JPG

Další ligové utkání skončilo na půdě FK Pardubice. Domácí sice prohrávali, ale zápas dokázali otočit a radovali se nakonec z výhry. Pojďme se společně ohlédnout za venkovním utkáním.

V úvodních minutách utkání byli na balónu převážně hráči Pardubic, ale do zakončení se nedostali. To změnil Šandera, který nebezpečně odcentroval z pravé strany a brankář Letáček měl velké problémy. K dorážce se poté prodral Pilík, ten ale branku ze slibné pozice minul. Čmelík se podobně jako Šandera z pozice pravého obránce vydal do útoku, ale nepřihrál přesně. V 16.minutě domácí ztratili míč na útočné polovině a Táborsko z následného protiútoku vstřelilo branku. Šandera z pravé strany vyslal krásný centr, na jehož konci byl Březina, jehož střela hlavičkou končí přesně u levé tyče branky Letáčka – 0:1. Ve 24.minutě bylo srovnáno. Petráň našel dloubáčkem úplně volného Černého, který hlavou nasměroval míč k tyčce Tomovy branky – 1:1. Berešík vystřelil z velké dálky, střela mu ale vůbec nesedla. Ve 30. minutě  Černý nevěděl co s míčem a jelikož byl nikým nehlídaný, tak vystřelil. Jeden z obránců střelu tečoval a míč zapadl za záda bezmocného Tomy – 2:1. Březina vystřelil ke konci poločasu z pětatřiceti metrů. Střela sice zaplavala, ale Letáčkovi nenadělala větší problémy.

Druhý poločas začal ve vlažném tempu. Centr Březiny odhlavičkoval Jeřábek jen na nohu Ndiayeho, který vystřelil z otočky, ale míč se od Fouska odrazil za čáru. V 56. minutě po střetu musel střídat Vandas, který souboj odnesl zraněním ruky a na zbytek podzimu je mimo hru. Střídající Pfeifer zamotal obraně pěkně hlavu, ale z jeho akce žádné ohrožení pardubické branky nebylo. Klíma pěknou přihrávkou našel mezi obránci Fouska. Ten si ale míč nezpracoval ideálně a ukopl mu ho v poslední chvíli Ngimbi. V 76. minutě po centru hlavičkoval Černý jen do břevna. Míč se ale poté odrazil na brankovou čáru a do sítě jej doklepl nikým neobsazený Kovář – 3:1. Pfeifer našel za obranou Pilíka, který se dostal s míčem až do moc velkého úhlu. Musiol si zpracoval těžkou přihrávku a přihrál na Pilíka, jehož centr hráči Pardubic odvrátili. Již v nastaveném čase – 92. minutě se podařilo snížit Pfeifrovi, který se dostal k míči na levé straně a levačkou ho napálil pod břevno Letáčkovy branky – 3:2. Následně rozhodčí Rejžek ukončil zápas.  

Táborsko se v dalším kole představí v Sokolově. Zápas se odehraje v sobotu 10. listopadu od 10:15.

Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše:
„Dnešek se mi hodnotí těžko – prohráli jsme. Na druhou stranu, hráli jsme na hřišti soupeře ze špičky ligy. Myslím si, že jsme nepředvedli vůbec špatný výkon a prohráli jsme tím, že jsme soupeři umožnili svýma chybama vstřelit tři branky. Domácí tým ale ukázal v koncovce kvalitu a tři inkasované branky byli na nás prostě moc a proto jsme prohráli. Bohužel nás stále trápí neproměňování dobrých brankových příležitostí.“

 

FK Pardubice – FC MAS Táborsko 3:2 (2:1)

Branky: 24. P. Černý, 30. P. Černý, 76. Kovář – 16. Březina, 90+2. Pfeifer

Karty: 26. Ndiaye, 45+1. Březina

Rozhodčí: Rejžek – Novák,Vaňkát

Diváci: 515

FK Pardubice: Letáček – Čmelík, Jakub Klíma, Prosek, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, P. Černý (83. Solil), Kovář (90+2. Sokol), A. Fousek – Petráň (88. Huf). 
Náhradníci: Knobloch – Kühnel, Kopřiva, Šafařík, Sokol, Huf, Solil.

FC MAS Táborsko: Toma – Šandera, Navrátil (C), Ngimbi, Hasil (82. Musiol) – Březina (76. Ch. Frýdek), Berešík – P. Pilík, M. Kučera, Vandas (58. Pfeifer) – Ndiaye. 
Náhradníci: Novák – Musiol, Klusák, Pfeifer, Nerad, Kopřiva, Ch. Frýdek.