Generální partnerYanfeng

A tým: 3.PU FCT - 1.FK Příbram B 4:1

img-9512.JPG

V dalším přípravném utkání v Táboře Kvapilově ulici hostili domácí borci fotbalisty rezervy prvoligového 1. FK Příbram. Oba soupeři byli pro letošní sezónu zařazeni do A skupiny České národní ligy. V zápisu o utkání se objevili Jakub Navrátil, Martin Kučera a Zbyněk Musiol . Toť je vše co zatím zbylo ze základní sestavy druholigového mančaftu FC MAS Táborska z minulé sezóny.

Úvod duelu patřil domácím a góly na sebe nedaly dlouho čekat. Již v 18. minutě se útočník Toutou protáhl mezi hostujícími stopery a podél gólmana Melichara otevřel skóre 1–0. O čtyři minuty později využil tentýž hráč pas Martina Kučery za obranu a po přehození brankáře skóroval do prázdné branky 2-0. Táborští borci byli lepší ve všech směrech a hosté tahali za kratší konec. A přišla akce, která patřila k ozdobám zápasu. Marin Kučera našel dlouhým pasem Leoše Vozihnoje, který si pohrál s krajním obráncem Šímou a jeho ostrý centr trefil Zbyněk Musiol za záda brankáře 3-0. Ve 40. minutě dostal zpětnou přihrávku od Vozihnoje navrátilec z Litoměřic Marek Novák, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. V samém závěru poločasu centr Stephana Almeidy do malého vápna skluzem zasunul k tyči Zbyněk Musiol a navýšil skóre na 4-0. Hosté hráli nepřesně a zejména stoperská dvojice Mišůn – Mezera vytvářela množství chyb. V útoku hostů si nejlépe vedl nestárnoucí Miroslav Slepička , ale domácí obrana jej do šance nepustila.

Hned v úvodu druhého dějství kličkovanou gólmana Adama Zadražila potrestal František Belej . Sebral mu na penaltě míč a do prázdné branky snížil 1-4. To už na hřišti byli Patrik Schramhauser a další posila z pražské Sparty Filip Rydval. Hosté zlepšili pohyb a zejména kombinaci . Střed domácí obrany ve složení Navrátil - Penc (posila ze Sparty) byl pod neustálým tlakem ale do vyložené šance hosty nepustil . Přesto pohyblivý František Belej v 77. minutě z úhlu těsně minul levou tyč domácí svatyně . Trenér domácích poslal na plac postupně domácí odchovance Jardu Větrovského, Tomáše Postřihače, Michala Máchu a Filipa Radostu. Šanci dostal a také nová akvizice brazilec Mari Muňos . Hra se vyrovnala, ale skóre zůstalo beze změny. Borci FC MAS Táborsko tak zaznamenali první vítězství ve třetím přípravném zápase.

Sestava FCT

Dudka Roman(FK Stará Říše) – Jakub Navrátil,Penc Václav(Sparta Praha), Havrda Šimon(Slávia Praha), Kučera Martin, Ibrahim Diarra(Mali), Novák Marek(návrat z Litoměřic), Vozihnoj Leoš, Musiol Zbyněk, Toutou Martin, Stephano Almeido

Střídali – Mácha Michal, Větrovský Jaroslav, Radosta Filip, Schramhauser Patrik, Postřihač Tomáš(všichni z B týmu), Zadražil Adam, Rydval Filip(Sparta Praha), Muňos(Brazílie)