Generální partnerYanfeng

17.kolo F:NL MFK Vítkovice - FCT 1:0

img-7906.JPG

První jarní mistrovské utkání jsme sehráli na půdě MFK Vítkovice. Domácí byli v prvním poločase aktivnější a vstřelili z kraje zápasu jedinou branku utkání. Pojďme se společně ohlédnout za venkovním utkáním.

Výkop utkání obstarali domácí hráči. Táborsko v úvodu zápasu kombinovalo na pravé straně, ale z přehuštěného prostoru nic nevymyslelo. V 8. minutě přišla první šance zápasu, první střela a první gól. Zničehonic se domácí dostali do vedení. Centr z pravé strany před malé vápno si Januška zpracoval na prsa ne zrovna ideálně, ale přesto se prosadil ke střele a zblízka prostřelil Šimana – 1:0. Centr Valenty z rohového kopu propadl až k zadní tyči, kde pálil nikým nehlídaný Pilík do poloprázdné branky, ale z velkého úhlu se netrefil mezi tyče a míč pro jistotu odhlavičkoval pryč Mikula. Ve 40. minutě opustil hřiště zraněný Dressler. V závěru poločasu Surzyn parádně vystřelil. Ačkoliv jeho centr nakonec nikdo nezasáhl, míč se točil přesně k zadní tyči a Šiman pohotovým skokem vyrazil na roh. Po následném rozehrání rozhodčí Lerch ukončil poločas za stavu 1:0.

Brejk domácích táhl Pašek a po jeho centru z pravé strany šly Vítkovice málem do dvoubrankového náskoku. Po zpětné hlavičce od zadní tyče se k míči dostal Januška a po zpracování v pádu vystřelil a napálil břevno. Odražený míč poté ještě zpoza vápna zakončoval dobíhající Celba, ale branku Šimana přestřelil. Musiol s Pilíkem bojovali ve vápně proti přesile a zmatky v domácí obraně vyřešil až Cverna, který v poslední chvíli odehrál míč na roh. Frýdek bojoval na levé straně šestnáctky, avšak odcentrovat se mu nepodařilo. Kolem 80. minuty v ponechané výhodě napřáhl z 25 metrů Frýdek a přízemní ranou minul levou tyč o dva metry. V nastaveném čase jsme mohli srovnat. K další ráně napřáhl Valenta a Květon měl plné ruce práce aby míč vytěsnil vedle své pravé tyčky. Do konce zápasu jsme již žádnou šanci neviděli a tak jsme z Vítkovic odjížděli s prázdnou.

Táborsko se v dalším kole představí na domácím trávníku, kdy bude hostit tým FC Vysočina Jihlava. Zápas se odehraje v neděli 10. března od 14:30 na Kvapilce.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Hodnocení utkání je dnes jednoduché. Domácí vstřelili jednu branku díky které vyhráli. Naše šance skončili na brankáři nebo obráncích. První poločas vypadal, jako kdybychom sem jeli dva dny. Prvních deset minut jsme vůbec nezachytili. Dostali jsme branku nejmenším hráčem na hřišti ve velkém vápně. Hrubá chyba v naší defenzivní činnosti celého týmu. Zbytek poločasu jsme dohráli. Museli jsme skrz zranění Dresslera změnit taktiku. O poločase byl vítr v kabině. Druhý poločas byl z naší strany o mnoho lepší. Domácí se hodně zatáhli do defenzivy a čekali na brejkové situace. Takže to pak opticky vypadalo, že hrajeme lépe a drželi jsme více míč. Stoprocentní šance jsme si nevypracovali. Po standardní situaci přišla jedna dobrá příležitost, ale tam se dobře dostal brankář Květon. Odjíždíme odsud s nulou do tabulky. Ale s dobrým předsevzetím do dalších zápasů, protože druhý poločas jsme hráli to co jsme chtěli. My musíme bojovat dál. Nic jiného nám nezbývá.“

MFK Vítkovice – FC MAS Táborsko 1:0 (1:0)

Branky: 8.Januška

Karty: 68. Holiš, 83. Matěj, 89. Mišinský, 89. Miker (VIT)

Rozhodčí: Lerch – Lakomý, Mojžíš

Diváci: 499

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Pašek, Motyčka, Januška (84. Miker), Holiš (80. Matěj), Vasiljev – Chvěja (71. Mišinský). 
Náhradníci: Simkanič – Matěj, Končal, Mišinský, Kaloč, Bzirský, Miker.

FC MAS Táborsko: Šiman – Dressler (40. De Almeida), Navrátil (C), Březina, Klusák – P. Pilík, Valenta, Čermák, Gebert (57. Ch. Frýdek), Kopřiva (77. Pfeifer) – Musiol. 
Náhradníci: Němeček – Ngimbi, Zárybnický, De Almeida, Vandas, Pfeifer, Ch. Frýdek.