Generální partnerZaječická hořká

TK: Cíl pro jaro je jasný! Záchrana ve F: NL.

img-7669.JPG

Ve středu 27.2.2019 Táborsko uspořádalo tradiční tiskovou konferenci před začátkem jarní části F:NL za účasti výkonného ředitele Josefa Holuba, sportovního manažera Vojtěch Milka, trenéra A týmu Petra Mikolandy a chybět nemohl ani kapitán A týmu Jakub Navrátil. Celý záznam z tiskovky je k dispozici na klubovém youtube kanále.

V zimní přípravě se A-týmem protočilo 37 hráčů. „Po selekci zůstalo 26 hráčů, z toho jsou tři gólmani. Počítáme, že někteří budou nastupovat v divizním béčku,“ uvedl k přípravě sportovní manažer Vojtěch Milko. Trenér Petr Mikolanda ho doplnil, že klub posílil do každé řady a se skladbou týmu je spokojený.

„Máme tři dobré brankáře a zatím ani oni neví, kdo v prvním jarním kole nastoupí,“ neodtajnil trenér jméno nové jedničky po odchodu Michala Tomy do Písku. V týmu jsou i mladí a nadějní odchovanci, kterým chce dát vedení prostor. „Prioritou ovšem zůstává záchrana soutěže.“

Generální manažer klubu Josef Holub se mimo jiné vyjádřil i k hrozbě sestupu: „Budeme rádi, když se zachráníme dřív než loni v předposledním kole. Máme velice kvalitní tým, hráči na střídačce jsou adekvátní. Neoslabili jsme a tým jsme posílili. Liga je ale hodně vyrovnaná, osm zápasů jsme prohráli o gól. Půjdeme zápas od zápasu.“

Tým se v rámci zimní přípravy díky svému povedenému účinkování na Tipsport Cupu dostal na finálový turnaj na Maltě. „Žádný fotbalista nemá rád zimní přípravu, ale bez ní to nejde. V lize jsou zahraniční soustředění běžná, ale u nás ne. Maltu jsme si užili, pro mladé kluky byla motivací. Vše tam bylo připravené a my se soustředili jen na fotbal. Nyní je před námi jasný cíl – záchrana,“ uvedl kapitán týmu Jakub Navrátil.

Výsledky v přípravě:

FC Zbrojovka Brno – FCT 1:4 (1:3)

1.SC Znojmo – FCT 1:4 (1:1)

FCT – FC Nitra 0:1 (0:1)

FK Teplice – FCT 6:1 (5:0)

FCT – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)

FCT – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:2)

FC Floriana – FCT 2:1 (2:1)

FK Příbram – FCT 1:4 (1:2)

SK Benešov – FCT 1:0 (0:0)

FC Písek – FCT 0:3 (0:1)

FCT – FK Varnsdorf 1:1 (1:1)

Odchody a příchody

Příchody: Jakub ŠIMAN(Viktoria Plzeň – H), Luděk NĚMEČEK(FK Teplice –H), Jiří VALENTA(FK M.Boleslav – H), Adrián ČERMÁK(Dynamo ČB – H), Vojtěch GEBERT(Dynamo ČB –H), Stephano de Almeida(přestup), Martins Mpondo TOUTOU(přestup PSG), Patrik DRESSLER(volný hráč).

Odchody: Michal TOMA(FC Písek – H), Lukáš NOVÁK(přeřazen B tým), Tomáš VALENTA(Dobrovice). Petr NERAD a Lukáš POUČEK(konec H), Ibrahima NDIAYE, Václav PROŠEK, Petr ZAVADIL(konec smlouvy).

Kádr Táborska pro sezonu 2018/19:

Realizační tým: Petr Mikolanda (hlavní trenér), Jan Kmoch (asistent trenéra), Jan Klíma (trenér brankářů), Jiří Kolář (vedoucí týmu), Petr Kolář (kustod), Rostislav Mrzena a Petra Kupsová (maséři), Josef Balík (lékař)

Brankáři: Adam Zadražil, Jakub Šiman, Luděk Němeček

Obránci: David Březina, Patrik Dressler,Karel Hasil, David Klusák, Jakub Navrátil (K), Martin Ngimbi, Vojtěch Šandera, Vojtěch Zárybnický

Záložníci: Stephano de Almeida, Martin Berešík, Adrian Čermák, Christian Frýdek, Vojtěch Gebert, Jakub Kopřiva, Martin Kučera, Lukáš Pfeifer, Pavel Pilík, Patrik Schramhauser, Jiří Valenta, Pavel Vandas, Leoš Vozihnoj

Útočníci: Zbyněk Musiol, Martin Mpondou TouTou.