Generální partnerYanfeng

11.PU FCT - FK Varnsdorf 1:1

img-6845.JPG

Jedenácté poslední přípravné utkání se odehrálo na přírodním trávníku ve sportovním centru v Nymburce. Soupeřem nám byl tradiční druholigový soupeř FK Varnsdorf. Pojďme se stručně ohlédnout za dnešním utkáním.

První poločas přinesl mnoho neproměněných šancí a ohrožení brankářů vlastními hráči. V 11. minutě se krásnou střelou z pětatřiceti metrů prosadil Adrián Čermák – 1:0. Těsně před koncem poločasu byla odpískána penalta ve prospěch Varnsdorfu. Varnsdorfský hráč se zmocnil míče po špatné přihrávce a šel sám na branku. Šiman mnoho šancí jak ho zastavit neměl a nakonec fauloval, za což rozhodčí nařídil nejen penaltu, ale udělil i žlutou kartu. K míči se postavil Kouřil, který penaltu s přehledem proměnil na konečných – 1:1.

První jarní mistrovské utkání čeká A tým netradičně v pondělí 4. března od 17:00 na půdě MFK Vítkovice. Důvodem pondělního termínu je, že v pátek 1. března hraje ve Vítkovicích své televizní utkání Baník proti Zlínu v rámci Fortuna: ligy.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Generálka splnila naši představu. My jsme měli trošku problém s tím, že jsme byli poprvé na přírodním trávníku. Varnsdorf už na trávě tento týden trénoval. Oba dva týmy dnes hrály hrozně vůči svým gólmanům. Přihrávky „malé domů“ byly pro gólmany velmi nebezpečné. Byly z toho vlastně největší šance na obou stranách. Podali jsme velmi dobrý výkon. Nechali jsme si ovšem dát branku z penalty, která vyústila z „malé domů“. Čermák vstřelil krásnou branku z pětatřiceti metrů. Na obou stranách bylo mnoho neproměněných šancí. Viděli jsme všechny hráče co dnes byli na soupisce a je to dobrý příslib do prvního mistrovského utkání. Kádr budeme mít široký, abychom doplňovali B tým. Takže A tým čítá 23 hráčů do pole a 3 gólmany." 

FCT – FK Varnsdorf 1:1 (1:1)

Branky: 11. Čermák – 42. Kouřil (p)

Rozhodčí: Váňa – Šimáček, Novák

FC MAS Táborsko: Šiman(46.Němeček) – Navrátil(55.Zárybnický), Dressler, Gebert(65.Ngimbi), Pilík(60.de Almeida), Valenta(56.Frýdek), Musiol(55.TouTou), Klusák, Březina, Čermák(66.Berešík), Pfeifer(46.Kopřiva).