Generální partnerZaječická hořká

8.kolo F: NL FC Zbrojovka Brno - FCT 4:1

img-5641.JPG

Na hřišti exligové Zbrojovky Brno jsme utrpěli nejvyšší porážku v letošním ročníku. Jak utkání probíhalo si shrneme v krátkém reportu.

Domácí fotbalisté na pokyn píšťalky hlavního sudího uvedli míč do hry, ovšem Bartolomeu na pravé čáře o balón přišel a tak do protiútoku mohli vyrazit hosté. To ovšem k ničemu nevedlo. V úvodu poločasu má více ze hry Zbrojovka, která dokázala několikrát ohrozit Tomovu branku. První branka přišla v 27. minutě. Velký podíl na brance má Bartolomeu, který nejprve o míč přišel, ale poté jej vybojoval na hranici vápna zpět. Následně se pokusil proniknout individuálně a i když byl zastaven čistým skluzem, v akci pokračoval. Výsledkem byl parádní centr na malé vápno na volného Růska a ten se prudkou hlavičkou zblízka nemýlil – 1:0. Jenže Táborsko bleskově z ničeho nic vyrovnalo. Standardní situace z pravé strany se ujal Frýdek, který míč parádně kroutil pravačkou na zadní tyč. Domácí obrana zaspala a nepokryla náběh Musiola, jenž přesnou hlavičkou poslal balón k tyči – 1:1. V 34. minutě si domácí Brno bere zpět vedení. K penaltě se postavil tradiční exekutor Magera, který prokázal instinkt střelce. Míč poslal prudkou ranou doprostřed pod břevno, zatímco Toma zvolil pravou stranu– 2:1. A na Srbské bylo za několik málo vteřin ještě o něco veseleji. Růsek skvěle vyslal z levé strany směrem vpřed Bartolomea, který si hlavou píchl míč kolem Ngimbiho a šel sám na branku. Toma necitlivě vyběhl, na což Bartolomeu reagoval kličkou doleva a poté zakončil bez problému do prázdné branky – 3:1. V nastaveném čase domácí završují skvělý poločas čtvrtým gólem. Domácí kapitán se do míče opřel technicky levačkou a balón na centimetry přesně poslal kolem zdi na zadní tyč. Toma se natahoval marně -4:1.

Na první vážnější šanci si fanoušci museli ve druhém poločase počkat až do 53. minuty. Pavlík podskočil centr zprava, který sklepl Pouček do běhu Kučerovi a proti jeho ráně musel Melichárek jít na zem. Následně mohli hráči Táborska dorážet, ale domácí situaci zvládli. Domácí hru kontrolovali, nikam se příliš nehnali. O pár minut se mohl střelecky prosadit Ndiaye, když v dobré příležitosti zamířil jen k tyči, kde výborně zasáhl Melichárek. V závěru zápasu ještě mohl navýšit stav Zikl, když jej spoluhráč vyslal za obranu, a domácí útočník se snažil míč propíchnout pod Tomou, ten však dobře zasáhl a příležitost zneškodnil. Po odkopu od brány rozhodčí Dubravský ukončil zápas.

Táborsko se v dalším kole představí doma, kde bude v neděli 23. září hostit SK Dynamo ČB. Výkop utkání je stanoven na 16:30.

Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše:
„Do utkání jsme šli s tím, že soupeř má velikou kvalitu, což domácí prokázali hned od začátku utkání. My jsme se s nimi drželi jen půl hodiny. V úvodu jsme jejich šance přežili, bohužel jsme poté začali dělat individuální chyby. Na první branku jsme dokázali ještě rychle odpovědět, ale bohužel poté se chyby začaly kupit a Brno je dokonale využilo. Během deseti minut soupeř zápas rozhodl. Ve druhé půli mě moc mrzí, že jsme to nedohráli. Měli jsme tam několik jasných příležitostí, ze kterých se dala dát branka. Mohli jsme utkání alespoň zdramatizovat. Nicméně uznávám, že soupeř dnes byl jednoznačně lepší.“

 

FC Zbrojovka Brno - FC MAS Táborsko 4:1 (4:1)

Branky: 27. Růsek, 34. Magera (pen.), 37. Bartolomeu, 45+2. Magera – 29. Musiol

Karty: 80. Bartolomeu – 61. Pouček

Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Lakomý

Diváci: 2122

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Sedlák (78. Kříž), L. Krejčí – Lutonský (67. Štepanovský), Růsek, Bartolomeu – Magera (C) (84. Zikl). 
Náhradníci: Halouska – Chico Gomes, Štepanovský, Bariš, Vraštil, Kříž, Zikl.

FC MAS Táborsko: Toma – Šandera, Ngimbi, Zárybnický, Klusák – Nerad (46. Březina), M. Kučera (C), Ch. Frýdek (90. Kopřiva) – Pouček (69. Ndiaye), Musiol, Pfeifer. 
Náhradníci: Zadražil – Hasil, Ndiaye, Berešík, Březina, P. Pilík, Kopřiva.