Generální partnerZaječická hořká

10.kolo F:NL FK Viktoria Žižkov - FCT 2:1

img-6968.JPG

Na hřišti Viktorky Žižkov se dnes utkal předposlední tým s posledním týmem F: NL. Na konci zápasu byli šťastnější domácí, kteří zvítězili 2:1 a my si tak z Prahy odvážíme porážku a zůstáváme nadále na chvostu druholigové tabulky. Jak utkání probíhalo si shrneme v krátkém reportu.

Začátek utkání začal zostra. Několik ostrých zákroků a slovního napomínání od rozhodčího Příhody. Jinak byl úvod vyrovnaný. V 7. minutě Navrátil našel povedeným pasem nabíhajícího Šanderu, jeho únik na osamoceného brankáře Otáhala ale zastavil pomezní rozhodčí se zdviženým praporkem. V 9.minutě se Žižkov raduje z vedoucí branky. Batioja se zpoza vápna napřáhl k dělovce, která skončila až v levé šibenici Tomovy branky – 1:0. Po přenesení  míče Šanderou na druhou půlku a krátké kombinaci hráčů z Táborska se k míči dostal Frýdek, který z úrovně penalty ale nedokázal trefit branku. Několik akcí ukončily fauly ať na jedné či druhé straně hřiště. V 31. minutě rozhodčí odpískal penaltu pro Táborsko. K exekuci se postavil Musiol, který ji z jistotou proměnil doprostřed branky – 1:1.  Táborsko mohlo navýšit, ale Nerad nedokázal z bezprostřední blízkosti trefit Otáhalovu branku. V poslední minutě prvního poločasu Podrazký vyskočil na centr z levé strany. Tvrdou hlavičkou jen těsně minul Tomovu branku.  

V úvodu druhého poločasu Frýdek míč nasměřoval na hlavu Kučery, ten hlavičkoval pouze do náručí brankáře Otáhala. K zakončení se dostal Auer, ale nedokázal prostřelit naši obranu a tak Toma zůstal v klidu. Další závar měl na svědomí Žižkov. Naštěstí míč se nedostal k nikomu ze Žižkovských a některý z Táborských obránců míč odkopl do bezpečí. Žižkov přebírá otěže nad utkáním a začíná Táborsko přehrávat. Švejdík povedenou přihrávkou našel nabíhajícího Batioju. Ten z otočky pálil, ale mířil jen do míst, kde už stál připravený Toma. V 87. minutě to Žižkovu už vyšlo. Po centru z pravé strany se k míči dostal Rondič, který se nemýlil a vymetl pravou šibenici Tomovy branky – 2:1. V závěrečných minutách utkání se sice Táborsko prosadilo Navrátilem, ale jeho gól po dlouhé diskuzi s pomezním rozhodčím Příhoda nakonec neuznal a tak Žižkov doma zvítězil 2:1. 

Táborsko se v dalším kole představí doma, kde bude v neděli 7. října hostit 1.SK Prostějov. Výkop utkání je stanoven na 16:00.

Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše:
„Utkání se mi hodnotí strašně těžko, jelikož jsme v závěru utkání přišli o bod. Z naší strany to byl zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme přijeli dobře nachystaný, až na tu chybu před první brankou. Hráli jsme dobře, vytvořili jsme si několik příležitostí a vyrovnali. Myslím si, že v té chvíli jsme měli blíž abychom utkání zvrátili. Do druhého poločasu jsme vstoupili jinak a náš výkon byl špatný a koledovali jsme si o branku až jsme ji dostali tři minuty před koncem utkání a nedokázali jsme to zvrátit.“

 

FK Viktoria Žižkov - FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 9. Batioja, 87. Rondić – 32. Musiol (pen.)

Karty13. Vilotić, 24. Podrazký, 31. Urbanec, 73. Rondić, 79. Sintean – 50. M. Kučera, 56. Březina, 61. Ch. Frýdek, 85. Šandera

Rozhodčí: Příhoda – Dobrovolný, Poživil

Diváci: 834

FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Urbanec, Vilotić, Švejdík, Stříž – Podrazký (C), Batioja, Volek (46. Trapanovski), Auer (60. Sintean) – Musa (62. Rondić), Dočekal. 
Náhradníci: K. Hrubeš – M. Čermák, Trapanovski, Halgoš, Rondić, Sintean.

FC MAS Táborsko: Toma – Šandera, Navrátil, Hasil, Březina – Ch. Frýdek (81. Kopřiva), M. Kučera, Nerad – Pfeifer, Musiol (72. Ndiaye), P. Pilík (16. Pouček). 
Náhradníci: Zadražil – Ngimbi, Zárybnický, Ndiaye, Klusák, Pouček, Kopřiva.