Generální partnerZaječická hořká

4.PU FK Teplice - FCT 6:1 (5:0)

img-4109.JPG

Čtvrté přípravné utkání čekalo Táborsko na půdě prvoligových Teplic. Bohužel nás srazili individuální chyby v začátku utkání a tak jsme si z Teplic odvezli nálož šesti inkasovaných branek. Pojďme se za utkáním krátce ohlédnout.

Úvod utkání Táborsko nezastihl zrovna v dobrém rozpoložení. Hráči se nestihli ještě pořádně ani rozkoukat na Teplickém trávníku a Němeček lovil míč ze sítě. V 5. minutě po chybě v obraně obstřelil hostujícího brankáře Žitný – 1:0. Tepličtí stále měli míč pod kontrolou a v 11. minutě si do vlastní sítě míč po centru Hory srazil Zárybnický – 2:0. Teplice hrají ve velkém tempu a v 17. minutě se radují s třetí branky. Míč do prázdné branky doklepl opět Žitný – 3:0. Bohužel Táborsko ne a ne se probrat a trvale se usadit před Teplickou brankou se zdálo nemožné. V 28. minutě Hyčka utekl po pravé lajně a přesným centrem našel před brankou Žitného, jenž přesnou ranou uzavřel hattrick v dnešním utkání – 4:0. Naši hráči nestíhali a hned ve 31. minutě inkasovali znova. Krásná kombinace po ose Hora – Hyčka, skončila u Kučery, jenž míč uklízel do prázdné branky – 5:0. Pro Táborsko byl poločasový hvizd rozhodčího Klímy vysvobozením.

Trenér Mikolanda i Tepličtí provedli o poločase několik střídání. Na hře Teplic to nebylo skoro znát, ale Táborsko se herně trochu zvedlo. Průnik Rondiče skončil ranou vedle domácí branky, kterou hájil ve druhém poločase Plachý. V 63. minutě se z branky radovalo i Táborsko. Rondič využil hrubku Knapíka a přehodil obloučkem Plachého – 5:1. Bohužel za pár minut Táborská obrana opět chybovala a tuto příležitost využil ranou z bezprostřední blízkosti střelec dnešního utkání Žitný a připsal si čtvrtou branku v utkání – 6:1. Schramhauser poslal centr pouze do rukavic Plachého. Kombinovaná sestava Teplic už nepůsobila příliš nebezpečně a převážně se bránila v těchto momentech hry. V 85. minutě rozhodčí Klíma pískl pro Teplické penaltu. Kvapík ale míč poslal vysoko nad Zadražilovu branku. V závěru utkání zkusil vystřelit Ngimbi z velkého vápna, ale domácí Plachý si se střelou poradil. Po odkopu od branky rozhodčí Klíma ukončil utkání. Domácí se radují z vysoké výhry 6:1.  

Příští utkání nás čeká v sobotu 19.1 od 11:00 se Zbrojovkou Brno. Utkání se hraje na Maltě, na národním stadionu Ta Qali v rámci semifinále Tipsport Malta Cupu. Živě ho vysílá TV kanál NovaSport1!     

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Začátek utkání byl hrozný. Ve čtvrté minutě branka po chybě gólmana,v jedenácté minutě vlastní branka a v patnácté minutě téměř další vlastní branka. Za stavu 3:0 pro domácí se s Teplicemi nedá hrát. Za první poločas to byla absolutní hrůza. Absolutní nedostupování hráčů. Hráli jsme jak žáčci. Druhý poločas už měl nějaké parametry, i když Teplice vystřídali. I nadále měli na hřišti Trubače a další dobré hráče. Poločasovou remízu beru. Ale takhle se prezentovat nechceme a hrát se nedá.“

FK Teplice – FCT 6:1 (5:0)

Branky: 5. Žitný, 11. Zárybnický (vla.), 15. Žitný, 28. Žitný, 31. Kučera, 68. Žitný – 63. Rondic

Rozhodčí: Klíma – Fišer, Petřík

FK Teplice: 1. poločas: Soukup – Hyčka, Jeřábek, Knapík, Krob – Soungole, Ljevakovič – Hora, Kučera, Žitný – Vošahlík.  2. poločas: Plachý – Shejbal, Čmovš, Knapík, Soungole, Luts, Trubač, Kuchta, Radosta, Žitný, Jeřábek. 
Náhradníci: Radosta, Kuchta, Čmovš, Trubač, Shejbal, Luts, Plachý.

FC MAS Táborsko: Němeček(46.Zadražil) – Navrátil, N'Gimbi, Zárybnický(46.Hasil), Kodad(73.Kopřiva), Musiol(46.Rondič), Klusák(46.Traore), Vozihnoj(65.Pfeifer), Pfeifer(46.Březina), Čermák(60.Schramhauser), Kopřiva(46.Berešík).