Generální partnerZaječická hořká

12.kolo FK Ústí nad Labem - FCT 3:0

b-49.JPG

Další ligové utkání skončilo na půdě Ústí nad Labem prohrou. Domácí již po dvaceti minutách vedli 2:0 a zcela ovládli hřiště i po zbytek zápasu. Pojďme se společně ohlédnout za venkovním utkáním.

Domácí Ústí vlétlo do zápasu velkým tlakem. Hned v první minutě Krátký předal míč do velkého vápna Richterovi, který ve třicáté sekundě z pravé strany střelou ke vzdálenější tyči minul branku. Domácí v útočném snažení pokračují. Miskovič z rohu centroval míč do velkého vápna. Z nebezpečného závaru vytěžili domácí jen další rohový kop. V 10. minutě se už Ústí podařilo vstřelit gól. Matějka využil centr Krátkého, který vybojoval téměř ztracený míč u postranní čáry a posílá z velkého vápna domácí do vedení – 1:0. Táborsko se dostalo k první příležitosti až v šestnácté minutě, ale Ndiaye Lindrovu branku vysoko přestřelil. V 18. minutě domácí opět vstřelili branku. Po přenechání balónu se k míči dostal Richter, jenž z pravé strany adresoval míč Matějkovi, který se zblízka nemýlil – 2:0. Další branka přišla hned ve 20. minutě. Procházka se uvolnil po levé straně, pokračoval dále směrem k bráně a své sólo zakončil přesně mířenou střelou za záda Tomy – 3:0. Domácí v tempu utkání nepolevili a vytvářeli si další a další šance. Těsně před koncem poločasu Richter předal na hranici pokutového území míč Miskovičovi, proti jehož pokusu se blýskl dobrým zákrokem Toma.  

Druhý poločas byl opět v režii domácí Army. Hráči Táborska nevěděli, kde jim hlava stojí. Z brejku nejprve neuspěl a odmítl dokonat hattrick Matějka, následnou tyč nastřelil Richter. Neujala se ani dorážka Miskoviče, po které Arma kopala jen roh. Táborsko se vydalo na útočnou polovinu, ale bohužel nic kloudného nevymysleli a Ndiaye s Kučerou své příležitosti zahodili přestřelením branky. Nejdříve Matějka a následně i Krátký šli sami na Tomovu branku, ale naštěstí pro Táborsko jejich pokusy skončily mimo branku. Branka sice ve druhém poločase nepadla, ale Arma díky své aktivitě z prvního poločasu slaví výhru 3:0 a Táborsko po ostudném výkonu odchází ze hřiště velmi zamyšlené nad dalším osudem.

Táborsko se v dalším kole představí na domácí půdě v neděli 28. října proti 1.SC Znojmo. Výkop utkání je stanoven na 14:30. Utkání se odehraje v duchu oslav 100 let založení republiky.

Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše:
„Výbuch! Dnešní utkání jsme vůbec nezvládli. To na co jsme se celý týden připravovali, jsme vůbec neplnili. Propadali jsme v defenzivě, v osobních soubojích. Věděli jsme, že domácí mají silnou pravou stranu, po které šla drtivá většina jejich akcí. Nezachytávali jsme jejich hráče, kteří si odskakovali, šli do náběhu. Nepokrývali jsme hráče ve vápně. Dostali jsme první dva góly z malého vápna kde zakončoval hráč, který byl úplně sám. Věci který jsou pro mě nepochopitelný, ale bohužel jsme takový zápas sehráli a víceméně ten výsledek mohl být pro nás ještě krutější.“

FK Ústí nad Labem – FC MAS Táborsko 3:0 (3:0)

Branky: 10. Matějka, 18. Matějka, 20. D. Procházka

Karty: 41. D.Richter, 43. Miskovič – 45. Hasil, 64. Březina, 88. Šandera

Rozhodčí: Zelinka – Myška, Hock

Diváci: 1 066

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl (86. Nágl) – J. Peterka (C) – Krátký, D. Richter, Miskovič (75. M. Bílek), D. Procházka – Matějka (78. Drame). 
Náhradníci: Tvrdoň – M. Bílek, Kingue, Drame, P. Výborný, R. Dvořák, Nágl.

FC MAS Táborsko: Toma – Šandera, Navrátil (C), Zárybnický, Hasil – M. Kučera, Březina, Ch. Frýdek (46. Pfeifer) – Ndiaye, Musiol (66. Vandas), P. Pilík. 
Náhradníci: Zadražil – Ngimbi, Vandas, Klusák, Pfeifer, Berešík, Nerad.