Generální partnerYanfeng

18.kolo F:NL FCT -FC Vysočina Jihlava 1:1

img-8324.JPG

První jarní domácí mistrovské utkání jsme sehráli na Kvapilce proti Vysočině Jihlava. Táborsko si po remíze 1:1 připsalo první jarní bod do tabulky F:NL. Pojďme se společně ohlédnout za domácím utkáním.

V prvním poločase jsme příliš fotbalové krásy a šancí neviděli. Za zmínku stojí jen vstřelené branky. Ve 24. minutě hosté ukázkově sehráli situaci na hranici vápna a pěkný pas dostal Klíma, který důraznou střelou překonal domácího brankáře Šimana – 0:1. O pár minut se Jihlava radovala z další branky, ale praporek asistenta Patáka signalizoval ofsajd. Ve 40. minutě bylo srovnáno. Hasil si navedl míč na střelu z pětadvaceti metrů a ten skončil až za zády brankáře Vejmoly – 1:1.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji Táborsko, které dvakrát nebezpečně ohrozilo Vejmolovu branku. Za zmínku stojí Klusákova šance. Bohužel střela skončila vysoko nad brankou. Jihlavští poté orazítkovali břevno domácí branky. V závěru zápasu hlavičkoval po Klusákově rohu Březina, ale Vejmola míč výborně vyrazil. Po rozehrávce rozhodčí Adámková ukončila zápas a Táborsko si připsalo první bod do tabulky pod trenérem Mikolandou.

Táborsko se v 19. kole představí na trávníku nedaleké Vlašimi v neděli 17. března od 15:00.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Za prvé chci poděkovat fanouškům za super podporu, když se v 70. minutě lámal chleba tak nás vyhecovali. Jihlava šla dvakrát sama na bránu a dala z toho branku. Bylo jen otázkou času, kdy dostaneme branku v tom co jsme předváděli. To se nakonec stalo, ale rychle jsme se z toho oklepali. Závěr poločasu byl hodně nervózní, hráči hodně ztráceli míče a nedokázali jsme pokrýt odražené míče. Jihlava byla v prvním poločase lepší. My jsme z jediné střely v poločase na branku dali gól. Druhý poločas se obraz hry změnil. Jihlava sice nastřelila břevno, ale my jsme měli stoprocentní šanci Klusákem, kterou jsme trestuhodně zahodili. Obrovské plus vidím za charakter a pracovitost hráčů, za kvalitně připravené hřiště a podporu fanoušků. Dneska si kluci ten bod vybojovali a zasloužili. Ukázalo se, že charakter a pracovitost mají. Zároveň že i jsou fyzicky připraveni. Musíme ještě zapracovat na úvodních dvaceti minutách zápasu, kdy jsme nervózní a roztěkaní, ale myslím si, že po dnešním domácím utkání vybojovat s Jihlavou bod je stejně cenné jako výhra.“

 

FC MAS Táborsko – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)

Branky: 40.Hasil – 23.Klíma

Karty: 61. Březina, 65. Zárybnický, 82. Ch. Frýdek, 84. Ngimbi, 87. Valenta

Rozhodčí: Adámková – Paták, Pečenka

Diváci: 527

FC MAS Táborsko: Šiman – Klusák, Březina, Zárybnický (71. Ngimbi), Hasil – Kučera (C) (62. Ch. Frýdek), Valenta, Čermák, De Almeida, P. Pilík – Toutou Mpondo (66. Musiol). Náhradníci: Zadražil – Ngimbi, Pfeifer, Gebert, Ch. Frýdek, Kopřiva, Musiol.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík (C), Machuča – Petr (66. Šefčík), Šulc, Javůrek (79. Klobása) – Jiří Klíma (89. Jawo). Náhradníci: Veselý – Šefčík, Klobása, Vedral, Šlein, Jawo, Šumský.