Generální partnerZaječická hořká

20.kolo F:NL FCT – FK Fotbal Třinec 1:1

img-9184.JPG

Dvacáté mistrovské utkání jsme sehráli na Kvapilce proti Třinci. Táborsko si připsalo do tabulky F:N další bod za remízu. Pojďme se společně ohlédnout za domácím utkáním.

Úvodních deset minut lépe vyšlo domácímu Táborsku. Poté se hra vyrovnala a bylo jasné, že oba celky nechtějí odejít z utkání bez bodového zisku. První zajímavou situaci si připravil Čermák, ale jeho střela jen těsně minula břevno Adamuškovy branky. O pár minut později se k pěkné ráně z pravé strany dostal TouTou a Adamuška si připsal další zákrok. Ve 30. minutě se brankově prosadil Třinec. Branku však rozhodčí Královec neuznal, z důvodu útočného faulu. V závěru prvního poločasu se dostal k parádní střele Frýdek. Ke smůle domácích jeho střela jen těsně minula branku.

Úvod druhého poločasu byl aktivnější Třinec. Nešťastně odražený míč skluzem zachránil Březina před nabíhajícím Hapalem a tím přerušil gólovou akci Třince. Hosty z Třince to však mrzet nemuselo. V 56. minutě zakončil rychlý brejk krásnou střelou k tyči Omasta a Šiman jen přihlížel - 0:1. Třinečtí se stáhli do defenzivního bloku a spíše kontrolovali průběh utkání. V 75. minutě bylo srovnáno. Po standardní situaci se v akrobatické poloze dostal k míči Ngimbi a poslal míč za záda bezmocného Adamušky – 1:1. Pár minut na to mohlo být v domácím sektoru veseleji. Musiol napřáhl k ráně a pořádně protáhl hostujícího brankáře, který vytěsnil míč nad břevno. Z rychlého protiútoku zahrozili v závěru utkání hosté. Naštěstí byl brankář Šiman pozorný a míč lapil do své moci. Po uplynutí nastaveného času rozhodčí Královec ukončil utkání za stavu 1:1.

Táborsko se v 21. kole představí na trávníku Chrudimi v sobotu 6.dubna od 10:15.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Do utkání jsme vstoupili tak jak jsme si řekli. Poté se hra srovnala a Třinec převzal lehce otěže zápasu. Ve chvíli, kdy jsme inkasovali branku, tak nás to trošku probudilo. Přeskupili jsme řady. Bohužel jsme museli dvakrát nuceně střídat, což nám rozhodilo plány do druhého poločasu. Ngimbi vstřelil krásnou branku, která byl odměnou za pracovitost. Třinec měl poté ještě jednu šanci a my dvě, ale nikdo je nedokázal využít. Za mě zasloužená remíza pro oba celky. Připíšeme si další bod do tabulky. Chceme samozřejmě vyhrávat všechny zápasy, ale jsme rádi za každý bod.“

 

FC MAS Táborsko – FK Fotbal Třinec 1:1 (0:0)

Branky: 75. Ngimbi – 56. Omasta

Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Kožár

Karty: 74. Weber (TRI)

Diváci: 1011

FC MAS Táborsko: Šiman – Ngimbi, Hasil, Březina, De Almeida (49. Kopřiva) – Kučera (C), Pfeifer (66. Gebert), Pilík, Frýdek – Toutou(21. Musiol), Čermák. 
Náhradníci: Zadražil – Vandas, Musiol, Zárybnický, Schramhauser, Kopřiva, Gebert. 

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Bedecs, Janoščín, Kušnír (C), Lupták – Buchvaldek (23. Schwendt), Weber, Janošík, R. Vaněk I. (70. Klec) – Omasta, Hapal (64. Dedič). 
Náhradníci: Bárta – Samiec, Klec, Šuľa, Schwendt, Dedič, Gáč.