Generální partnerYanfeng

1.PU FC Zbrojovka Brno – FCT 1:4 (1:3)

petr-necas-15.jpg

Pod novými trenéry se Táborsko vydalo na úvodní zápas Tipsport ligy do Brna, kde se střetli s domácí Zbrojovkou. Soupeř byl mírným favoritem, ale v utkání se lépe prosadilo Táborsko a dokázalo Zbrojovku porazit 1:4. Pojďme se krátce ohlédnout za utkáním.

Úvod utkání ovládli domácí, když hned ve třetí minutě šly po chybě Šandery zásluhou Zikla do vedení -1:0. V první momentu všem proběhlo hlavou podzimní mistrovské utkání, kdy jsme z Brna odjížděli z debaklem. Možná i tato vzpomínka ale Táborsko nakopla a hosté přebrali otěže zápasu. Po pravé straně jsme sehráli kombinační akci, kterou zakončil Frýdek přehozením vyběhnutého Flodra a bylo srovnáno – 1:1. O pár minut později vystřelil z hranice velkého vápna Berešík a pomocí břevna míč skončil v síti – 1:2. Táborska bylo plné hřiště a domácí si nevěděli rady. Ve 20. minutě to už se Zbrojovkou vypadalo špatně. Po akci z pravé strany doklepával do prázdné branky Prošek – 1:3. Zbytek poločasu jsme kontrolovali hru a Zbrojovka ohrozila Zadražilovu branku až ke konci poločasu z rohového kopu. Míč si ovšem stáhl do své moci mladý Zadražil.

Během poločasové přestávky trenér Mikolanda vyměnil kompletní sestavu až na brankáře Zadražila. Brno se snažilo něco vymyslet, ale buď vyhořeli na obraně, brankáři a nebo netrefili ani branku. A tak Táborsko navýšilo skóre utkání, kdy se po individuální akci prosadil Pfeifer – 1:4. Pár minut na to Kroutil, který se dostal do šance, vystrašil Zadražila, ovšem ani tentokrát neuspěl. Posléze zakončoval pohotově Krejčí jen těsně vedle Zadražilovy branky. Brno si vytvořilo tlak, ale Zadražil vytáhl dva výborné zákroky a znemožnil Zbrojovce skórovat. S přibývajícím časem Táborsko hlídalo čas a drželo balón na své polovině. Zbrojovka v závěru zápasu už nic nevymyslela a tak si připisujeme tři body do tabulky zimní Tipsport ligy.

Příští utkání nás čeká hned v sobotu 12.1 od 13:00 kdy se představíme opět v Brněnské skupině Tipsport ligy proti druholigovému Znojmu.   

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Je začátek přípravy,oba celky trénují teprve tři dny. Utkání místy nebylo optimální tak, jak bychom si představovali. Máme široký kádr. Každý poločas odehrála jiná desítka hráčů v poli aby měli stejné herní vytížení. Takhle na začátku přípravy je to těžké hrát hned utkání. Proto jsem rádi, že se nikdo nezranil. Na klukách bylo vidět, že to jde a umí hrát fotbal. Zatím tu práci odvádějí skvěle. Mají náročné tréninky. Výsledek se počítá. Pořád je to Zbrojovka Brno. Musíme se koukat dál. O víkendu hrajeme opět v Líšně se Znojmem a Nitrou. Ale kdybychom takto hráli na jaře, budeme spokojeni.“

FC Zbrojovka Brno – FCT 1:4 (1:3)

Branky: 3. Zikl – 10. Frýdek, 16. Berešík, 20. Prošek, 62. Pfeifer

Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Ondřej Pelikán, Jan Dohnálek

FC Zbrojovka Brno: Floder – Štepanovský, Gáč, Pavlík (C), Eismann (46. Vraštil) – Krejčí, Moučka, Sedlák (46. Bariš) – Bartolomeu (46. Přichystal), Zikl, Jurásek 

FC MAS Táborsko: Zadražil –Šandera(Kodad), Navrátil(Březina), Zárybnický(Zavadil), Klusák(Hasil) - Čermák(Kopřiva), Berešík(Kučera) - Prošek(Fejfar), Frýdek(Schramhauser), Pilík(Pfeifer) – Musiol(Traoré).