Generální partnerYanfeng

24.kolo F:NL FCT – FK Viktoria Žižkov 2:1

img-0132.JPG

Čtyřiadvacáté mistrovské utkání jsme sehráli na Kvapilce proti Viktorii Žižkov. Z velmi důležitého utkání vzhledem k záchraně jsme vytěžili tři body. Pojďme se společně ohlédnout za domácím utkáním.

Úvod utkání zastihl domácí v lepší herní pohodě než Žižkov. Centr, který mířil do velkého vápna na hlavu Frýdka, byl velmi nebezpečný, ale Soukup míč vyrazil na roh. Na zadní tyči si míč našel Pilík, ale ránu bohužel neumístil mezi tři tyče. V 32. minutě musel ze zdravotních důvodů vystřídat Hasil a tak se na hřiště dostal Kopřiva. V závěru poločasu se prokličkoval Frýdek do vápna Žižkova a hostujícím hráčům nezbývalo nic jiného než faulovat a tím Frýdek vybojoval penaltu. Míč si vzal Musiol a penaltu zkušeně proměnil a Táborsko poslal do vedení 1:0. Z následného protiútoku žádná nebezpečná situace nevznikla a rozhodčí ukončil první poločas.   

Naopak úvod druhého poločasu zastihl hosty z Žižkova v lepším rozpoložení a byla z toho hned nepříjemná situace. Tusjak nasadil jednomu z bránicích hráčů housličky a přihrál volnému Kubalovi, který vypálil na branku, ale míč výborně chytil domácí brankář Šiman. V 73. minutě bylo srovnáno. Po centru Tusjaka se k míči dostal ve skrumáži Mashike, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč do domácí branky – 1:1. Hra se poté spíše změnila v boj a moc fotbalových akcí jsme neviděli. To změnila až 86. minuta kdy byl ve velkém vápně faulovaný Pilík a rozhodčí pískl další penaltu. K penaltě se opět postavil Musiol a s ledovým klidem proměnil – 2:1. V závěru utkání to byla spíš nakopávaná a Táborsko se snažilo neinkasovat. Což se nakonec povedlo a připsalo si do tabulky velmi cenné tři body.

Táborsko se v 25.kole představí na trávníku Prostějova v sobotu 27.dubna od 17 hodin.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Prvních dvacet minut utkání jsme absolutně dominovali. Měli jsme tři velmi nadějné situace. Výborná hra. Poté jsme herně odešli. Neměli jsme druhé míče. Střed hřiště nám přestal běhat a Žižkov převzal otěže hry dlouhými nakopávanými balóny. Dostali se do spousty závarů před brankou, kdy naši hráči skákali do střel. V závěru poločasu Frýdek vybojoval penaltu, kterou Musiol proměnil. Druhý poločas jsem čekal, že budeme lepší. V některých fázích se to splnilo, v některých ne. Bylo to více běhavé a o bojovnosti. Dostali jsme branku na 1:1 a to nás dostalo do útlumu. Kolem 80. minuty jsme se z toho otřepali a z rychlých brejků jsme měli šance. Jednu šanci opět soupeř zastavil nedovoleně, takže penalta, kterou opět Musiol proměnil a zvrátil stav na naší stranu. Posledních deset minut se to jen odkopávalo a dohrávalo, abychom výhru udrželi a tři body si připsali do tabulky my. Dnešní zápas stál hráče hodně energie a někteří jsou hodně pokopaný. Jsem nesmírně rád, že tři body zůstaly v Táboře.“

 

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)

Branky: 43.(pen.), 86.(pen) Musiol – 73. Mashike

Karty: 45. Šandera, 60. Gebert, 90+3. Šiman – 10. Frizoni, 20. Muleme, 69. Burda

Rozhodčí: Nenadál M. – Hrabovský J., Kožár O.

Diváci: 987

FC MAS Táborsko: Šiman – Březina, Hasil (32. Kopřiva), Navrátil (C), Šandera – Čermák, Frýdek, Kučera (46. Gebert), Pilík – Valenta (60. Pfeifer), Musiol. 
Náhradníci: Zadražil – Zárybnický, Gebert, Kopřiva, Pfeifer, Schramhauser, Vandas.

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Auer (46. Burda), Muleme (65. Mashike Sukisa), Šimek, Tusjak (83. Vrána) – Opluštil (C), Súkenník, Urbanec, Hejný – Kubala, Frizoni. 
Náhradníci: K. Hrubeš – Burda, Stříž, T. Zeman, Mashike Sukisa, Šustr, Vrána.