Generální partnerZaječická hořká

29.kolo F:NL FC MAS Táborsko – FK Baník Sokolov 0:1

img-1277.JPG

Devětadvacáté mistrovské utkání jsme sehráli na domácím stadionu proti Baníku Sokolov. Z velmi důležitého utkání vzhledem k záchraně, jsme bohužel odešli z prázdnou. Pojďme se společně ohlédnout za posledním domácím utkáním.

V úvodu poločasu bylo nebezpečnější Táborsko. Pilíkova střela z malého vápna ale skončila nad Belaňovou brankou. Hosté nás potrestali v 36. minutě kdy se prosadil z nenápadné akce Vávra – 0:1. Kombinační hra nikam nevedla a Sokolovští si v obraně vždy poradili a tak do šaten odcházeli spokojenější.

Druhý poločas jsme sice drželi míč více na kopačkách, ale nepodařilo se nám dostat do vápna soupeře. Za zmínku stojí snad jen hlavička kapitána Navrátila, která ale branku těsně přeletěla. Standardka Březiny trefila nepříjemně bránícího hráče a tak Belaň zůstal v klidu. Kolem 80. minuty jsme rozehrávali rohový kop, který skončil na hlavě Hasila. Ovšem ani ten neusměrnil míč mezi tři tyče. Závěr utkání si Sokolovští pohlídali a skóre se již nezměnilo. Sokolov slaví jistotu záchrany ve F:NL. Táborsko se o záchranu utká v posledním zápase sezóny, které odehraje v Hradci Královém.

 Táborsko se v posledním kole představí v Hradci Králové v sobotu 25. května již od 15 hodin. Přijeďte nás podpořit a rozloučit se sezónou 2018/2019

Hodnocení trenéra FCT Karla Musila:
„Utkání jsme nezvládli. Nezvládli jsme ho hlavně v útočné činnosti ve druhém poločase. První poločas jsme si vytvořili šance. Měli jsme tam i tutovku, kdy Pilík z malého vápna přestřelil branku. To si myslím, že byl jeden z rozhodujících momentů. V zápětí jsme chybovali a soupeř vstřelil vedoucí branku. To nás hodně poznamenalo do druhého poločasu. Ve druhém poločase jsme si nevytvořili defakto tutovou šanci a nedokázali jsme se pořádně dostat do vápna Sokolova. Když musíme hrát do plných a soupeř výborně bránil, tak to pro nás byl velký problém.“

 

FC MAS Táborsko – FK Baník Sokolov 0:1 (0:1)

Branky: 36.Vávra

Karty: bez karet

Rozhodčí: Matějček – Myška, Melichar

FC MAS Táborsko: Šiman – Navrátil (C), Hasil(78.De Almeida), Březina, Šandera – Kučera, Pilík(78.Frýdek), Valenta, Čermák – Musiol, Pfeifer(46.Kopřiva). 
Náhradníci: Zadražil – De Almeida, Ch. Frýdek, Kopřiva, Ngimbi, Vandas, Zárybnický.

FK Baník Sokolov: Belaň – Beránek(68.Dan.Novák), Stropek, Mejdr, Ševčík, Dvořák II. – A. Čihák, Glaser (C), Štípek – Liener(58.Voleský), Vávra(79.Hlavatý). 
Náhradníci: Dvořák I. – Hlavatý, Holek, Mišůn, Ruml, Dan. Novák, Voleský.