Generální partnerZaječická hořká

30.kolo F:NL FC Hradec Králové - FCT 1:0

img-1540.JPG

Poslední mistrovské utkání jsme sehráli na Všesportovním stadionu v Hradci Králové. Z velmi důležitého utkání vzhledem k záchraně jsme odešli s prázdnou. Jelikož Žižkov překvapivě vyhrál v Chrudimi, tak spolu se Znojmem sestupujeme z Fortuna: národní ligy. Pojďme se společně ohlédnout za posledním utkáním.

Ve vápně se odrazil míč na Kopečného, který tvrdou ránu vystrašil brankáře Šimana. Ten však skvěle zasáhl. Táborští se drželi kolem vápna, ale nic z toho nebylo. Černý prolétl pravou stranou vápna a střílel na přední tyč. Někdo z bránících hráčů však za vteřinu dvanáct dokázal míč vytáhnout alespoň na rohový kop. Šiman měl štěstí, že ho tvrdá rána, kterou vyslal Urma, trefila do hrudi a následně skončil míč na rohovém kopu. První poločas skončil za stavu 0:0.

Po dalším rohu Votroků zahrál v hostujícím vápně zřejmě Šandera rukou a rozhodčí pískl pokutový kop pro Hradec. Zorvan zvolil spíše pravou stranu branky, Šiman ji ale dokázal skvěle lapit a držel tak Táborsko ve hře o udržení ligy. Hradec paradoxně nabuzený neproměněným pokutovým kopem, tlačil hosty ještě více a snažil se udeřit přímo ze hry. Defenziva Táborska ovšem pracovala dobře. Začalo se alespoň trochu hrát zajímavé utkání, kdy byly vidět zatím náznaky šancí na obou stranách. Vízek však zatím nemusel zasahovat a Šiman musí být naopak na pozoru stále více a více. Vlkanova se prodral do vápna levou stranou, následně nahrál na hranici malého vápna, odkud Durdević přestřelil Šimanovu branku. V 82.minutě to vypadá, že je po nadějích. U vlastní branky se totiž ujal míče Vlkanova, který poslal následně do úniku Urmu, jenž na penaltě oslovil nikým nehlídaného Šípka, který úspěšně zakončil – 1:0. Do konce utkání se již skóre nezměnilo a tak si Hradec připisuje tři body.

Hodnocení trenéra FCT Karla Musila:
„Jednoznačné zklamání. Osobně jsem věřil, že zde uhrajeme dobrý výsledek. Snažili jsme se vycházet z dobré defenzivy, což se nám první poločas dařilo. V druhém poločase jsme akce nedokázali dotáhnout do konce. Šiman nás podržel při penaltě, ale soupeř nás stejně potrestal z jednoho brejku a tím se to utkání zlomilo. Pak už nám došla síla s utkáním cokoli udělat. Příští týden si řekneme co bude s týmem dál.“

 

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)

Branky: 82. Šípek

Neproměněná penalta: 56. Zorvan, brankář Šiman zneškodnil

Karty:  78. Finěk, 90+2. Durdević – 43. Šandera, 51. Navrátil, 71. Berešík, 84. P. Pilík

Rozhodčí: Klíma – Paták, Hájek

Diváci: 390

FC Hradec Králové: Vízek – Kopečný, Pokorný(31.Finěk), Martinec, Urma – Jukl, Černý(46.Kateřiňák) – Vlkanova(C), Zorvan(66.W.Da Silva), Durdević – Šípek. 
Náhradníci: Ottmar – Finěk, Soukeník, Kateřiňák, W. Da Silva.

FC MAS Táborsko: Šiman – Navrátil(C), Hasil, Březina, Šandera – Kučera, Frýdek(46.Pilík), Valenta(59.Berešík), Čermák – Musiol, Kopřiva(83.Ngimbi). 
Náhradníci: Zadražil – Gebert, Berešík, Schramhauser, P. Pilík, Zárybnický, Ngimbi.