Generální partnerYanfeng

Táborsko prohrálo se Spartou vysoko 0:5

sparta-fct-pu.jpg

Sobotní strahovské přípravné utkání se železnou Spartou ukázalo ofenzivní sílu Letenských, kteří Táborsku nasázeli pět branek. Výsledek je ale trochu zkreslený, protože ani Táborsko nebylo bez šancí. Bohužel se Jihočeši dopouštěli v duelu trestuhodných chyb, které prvoligista neměl potíže využít. V týmu Táborska už se nenachází útočník Pavel Vandas, který přestoupil do Vyšehradu. Další útočník a novopečený otec Musiol dostal rodinné volno.

AC Sparta Praha – FC MAS Táborsko 5:0 (4:0)
Branky: 4. Polidar, 23. Krejčí, 24. Polidar, 35. Karabec, 55. Juliš

Sestava Sparty v 1. poločase: Heča – Plechatý, Štetina, Lischka – Vindheim, Krejčí, Dočkal, Karabec, Polidar – Tetteh, Hložek.
Sestava Sparta ve 2. poločase: Holec – Vitík, Krajinský, Hanousek – Šilhart, Lukavský, Trávník, Fortelný, Plavšić – Juliš, Kozák.

Sestava FCT: Slávik – Kadlec (60. Dybala), Navrátil, Penc (75. Brabec), Janošík – Plachý (60. Vozihnoj), Schramhauser (70. Větrovský), Kučera (88. Diarra), Boula (75. Petr), Tolno (60. Hadrava) – Majka (60. Šplíchal).

Hodnocení trenéra FCT Miloslava Brožka: „Na zápas jsme se těšili, ale nehodnotí se mi jednoduše. Soupeři jsme první tři branky v podstatě darovali, byly to branky zadarmo. Udělali jsme obrovské chyby, které soupeř potrestal. Na této úrovni se zkrátka takové chyby dělat nesmějí. Výsledek pro nás mohl být příznivější, protože i naše mužstvo mělo šance, tak tři, čtyři. Nejsme tak naivní, abychom si mysleli, že budeme více na míči, ale jak jsem řekl, dostávali jsme moc jednoduché góly. Tím, jaký je konečný výsledek, jsme devalvovali naši práci v poli, která nebyla špatná. V naší hře jsem našel i pozitiva, ale chování v šestnáctce a před šestnáctkou – tam máme problémy. Ale těší mě, že jsme občas dokázali Spartě i zatopit. Hráli jsme přitom bez klasického hrotového útočníka. Ve čtvrtek nás čeká utkání s áčkem Bohemians Praha v Praze a v sobotu na Dynamu v Českých Budějovicích. Jen tak mimochodem. Udělal jsem si statistiku, z níž plyne, že se v Táborsku za poslední rok vystřídalo v 50 zápasech 83 hráčů.“