Generální partnerYanfeng

A tým: O Křišťálový pohár Počátky 2019

img-1983.JPG

V sobotu odpoledne se táborský A tým představil již na 65. ročníku turnaje v Počátkách o Křišťálový pohár. Prvním soupeřem v rámci turnaje byla Viktoria Žižkov. Druhým soupeřem byla druholigová Vlašim. Zápas trval 2*30 minut. Táborsko odjelo do Počátek po jediném společném tréninku. Konečné 4. místo po loňském umístění není překvapením, ale do budoucnosti předvedený výkon je slibný. Výsledné skóre turnaje pro táborské vyznělo 3:8. Kdy se po jedné brance prosadili Selemany, Navrátil a Kučera. 

 

Hodnocení trenéra FCT Miloslava Brožka:
Zápas s Viktorkou začal opatrně a soupeř více držel míč, ale my jsme slušnou organizovanou hrou eliminovat jeho snahy nás přehrát. Zhruba po 10 minutách jsme převzali iniciativu a také byli schopni kombinovat, ale až na pár standardních situací jsme si šanci nevytvořili. Když už to vypadalo, že poločas skončí remízou, tak z ojedinělé akce se soupeř dostal k penaltě, kterou proměnil. Od té doby jsme začali hrát trochu nervózně a kvalita zápasu z naší strany opadla. Se druhým poločasem jsem spokojen nebyl, protože jsme již nebyli tak kompaktní a až na břevno Navrátila jsme soupeře neohrozili. Co se týče utkání s Vlašimí tak úvod jsme prospali a Vlašim vedla pro dvou standardkách v 5. minutě 2-0 a my jsme byli na ručník. Přesto jsme se nepoložili a dokázali postupně svůj výkon zvednout na vyhrávání soubojů a přidali jsme i kombinaci. Snížili jsme na 2-1 po hezké akci Selemaniho, který zakončil samostatný únik. Od té doby to bylo vyrovnané utkání. Ve druhém poločase jsme pokračovali v bojovném výkonu a po centru Kučery vyrovnal hlavou Navrátil. Bohužel rozhodčí Vlašimi daroval penaltu a tak jsme znovu dotahovali. Na 3-3 vyrovnal tečovanou střelou Kučera. Další spornou penaltou šla Vlašim opět do vedení a zápas dotlačila do vítězství. Jsem rád, že jsme byli schopni turnaj důstojně odehrát a že jsem viděl všechny hráče minimálně poločas v akci. Byl jsem spokojen s prvním poločasem se Žižkovem a uspokojil mě i zápas s Vlašimí až do dvou penalt, které zápas zkazili. Z mladých hráčů bych vyzdvihl Adama Váše a Filipa Rydvala, kteří přes své mládí příjemně překvapili. 

 

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 0:3 (0:1)

Branky: 25.Výborný(p), 42.Hejný, 48.Kulhavý

Sestava FCT: Zadražil - Rydval, Navrátil, NGimbi, Schramhauser, Kučera, Havrda(40.Radosta), Vozihnoj, Selemany, Musiol, TouTou.

 

FC MAS Táborsko – FC SellierBellot Vlašim 3:5 (1:2)

Branky: 12.Selemany, 49.Navrátil, 54.Kučera – 3.Svoboda, 6.Kadlec, 51.,56 z penalt Fotr, 58.?

Sestava FCT: Zadražil(30.Mareš) - Havrda, NGimbi, Navrátil, Váš, Větrovský(30.Postřihač), Musiol, Kučera, Novák(30.Schramhauser), Selemany, Radosta(45.TouTou).


Třetí přípravné utkání čeká Táborsko v neděli 14. července v 17:00 na Kvapilce proti B týmu prvoligové Příbrami.