Generální partnerZaječická hořká

3.kolo F:NL FCT - MFK Vítkovice 4:2

3kolo.png
První body v sezóně 2018/2019 Táborsko získalo až ve třetím kole F: NL kdy porazilo hosty ze severu Moravy, Vítkovice.
 
Do zápasu Táborští vstoupili stejně jako v předchozích utkáních, tj. inkasovali jako první. V 10.minutě vystřelil zpoza vápna prudkou střelu Vasiljev. Toma se natahoval marně. Hosté se ujali vedení 0:1. Vyrovnání přišlo již o dvě minuty později, když se krásnou střelou pod Šustrovo břevno prosadil premiant v základní sestavě Táborska Christian Frýdek – 1:1. Táborsko bylo více na míči, diváci viděli několik slibných šancí, avšak branky se do konce poločasu nedočkali.
 
Ve 49. minutě přišel čas Pavla Pilíka, který si šikovně navedl míč na střelu a Šustr byl jen divákem. Pilíkova střela zapadla těsně pod břevno a Táborsko se ujalo vedení 2:1. Hosté byli v úvodu druhého poločasu neviditelní. Tomovu branku neohrozili. Když běžela 62. minuta N´gimbi zahodil stoprocentní šanci. Pilíkovu ránu hosté srazili, načež pálil N´Gimbi. Kdyby netrefil jednoho z vítkovických obránců, mohlo se Táborsko radovat z další branky. Narůstající domácí tlak zúročil po závaru v šestnáctce Pavel Vandas. Nejprve pálil Pavel Pilík, do jehož pokusu vložil nohu zmiňovaný Vandas. Proti jeho teči neměl Šustr šanci – 3:1. V 86. minutě se prosadil i loňský nejlepší střelec Táborska Zbyněk Musiol, který šikovně obstřelil Šustra – 4:1. Pár vteřin před koncem zápasu se prosadili ještě hosté. Mišinský poslal míč přesnou ranou k tyči po zemi za Tomova záda. Vzápětí rozhodčí končí zápas. Táborsko porazilo Vítkovice 4:2 a připisuje si první tři body do tabulky F: NL.

Táborsko v dalším kole zavitá v pátek 10.srpna do Jihlavy. Výkop utkání je stanoven na 18:00.
 
Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše:
„Myslím si, že výkon byl velmi podobný tomu co jsme předváděli v předchozích zápasech. Rozdíl byl v tom,nes se nám podařilo vstřelit branky. Myslím si, pokud by se nám podařilo dát v utkáních s Hradcem a ve Varnsdorfu branky, tak by zápasy vypadaly podobně jako ten dnešní s Vítkovicemi. Herní projev byl podobný. Udělali jsme jednu změnu v sestavě a Frýdek se odměnil vyrovnávací brankou. Je mladý,bude dozrávat a je v něm veliký potenciál. Čekali jsme chvilku až se zadaptuje s týmem jelikož, do přípravy naskočil až na konci.“
 
FC MAS Táborsko – MFK Vítkovice 4:2 (1:1
Branky: 13. Ch. Frýdek, 49. P. Pilík, 67. Vandas, 85. Musiol – 10. Vasiljev, 90+1. Mišinský
Karty:   28. P. Pilík (TAB) – 8. Motyčka, 6. Holiš, 65. Hýbl, 67. Mikula, 71. Pašek, 78. Bzirský.
Rozhodčí: Rejžek – Arnošt, Novák
Diváci: 1093
 
FC MAS Táborsko: Toma – Klusák, Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – Pfeifer, M. Kučera, P. Pilík (89. Zárybnický), Ch. Frýdek (83. Berešík), Valenta (24. Musiol) – Vandas. 
Náhradníci: Zadražil – Ndiaye, Hasil, Zárybnický, Berešík, Vozihnoj, Musiol.

MFK Vítkovice: Šustr – Cverna, Holiš (62. Bzirský), Hýbl, Mikula (C) – Pašek, Vasiljev, Motyčka, Celba (79. Cverna) – Macej (69. Mrázek), Mišinský. 
Náhradníci: Cverna, Moučka, Bzirský, Mrázek.