Generální partnerZaječická hořká

1.kolo F:NL FCT– FC Hradec Králové 0:1

1kolo.png
Do nového ročníku Fortuna:národní ligy jsme vstoupili na domácí půdě porážkou od Hradce Králové 0:1.
 
Hned ve druhé minutě se hosté střelecky prosadili. Šandera ve středu hřiště ztratil míč a Vlkanova nacentroval zleva před branku, kde poslal míč o tyč do sítě LADISLAV MARTAN. Gólman Toma neměl proti střele šanci. Modrobílí se však nezalekli a po sérii rohových kopů mohl vyrovnat Vandas s Navrátilem. Bohužel mířili těsně mimo Ottmarovi tyče. Těsně před koncem prvního poločasu se Kopřiva ujmul míče na hranici pokutového území a jeho jedovatá rána minula jen těsně hradeckou branku.
 
Zkraje druhého poločasu se zdálo, že domácí jsou myšlenkami ještě v kabině. Hradec dostával Táborsko pod tlak, který hosté nevyužili. To ovšem změnil Tomáš Valenta v 65.minutě, kdy se dostal ke střele, ale trefil jen přímo prostředek Ottmarovi branky. Táborsko začalo hrát na tři obránce a všechny síly přeskupilo do útoku. To bohužel tížené vyrovnání nepřineslo. Ba naopak díky otevřené obraně hosté začali hrozit z rychlých brejků. Táborsko se snažilo o aktivní hru,ale nepřesná finální fáze vše zhatila. Dnešní utkání sledovalo 1280 zvědavých diváků, kteří viděli domácí prohru 0:1.

Táborsko se v nedělili 29. července střetne v Kotlině s domácím FK Varnsdorf ve druhém kole FORTUNA: NÁRODNÍ LIZE. Výkop utkání je stanoven na 17.00.
 
Hodnocení trenéra FCT Kamila Tobiáše:
„Řekl bych, že Šandera udělal první chybu. Po ní navazovaly další dvě chyby. Bohužel po nich padl hned ve druhé minutě utkání gól. Nenašli jsme zbraň, kterou by jsme Hradec potrestali abychom alespoň vyrovnali i přesto, že jsme v utkání nebyli horším týmem. Druhý poločas jsme měli pasáž kdy jsme tahali za kratší konec. Pak si myslím, že jsme začali být nebezpeční. Měli jsme tam šance, ale bohužel míč nenašel přesného adresáta a ke konci utkání jsme to stáhli na tři beky a Hradec nás přečísloval.“
 
FC MAS Táborsko – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branky: 2. Martan
Rozhodčí: Marek – Kubec, Petřík
Diváci: 1280
Karty: 47. Vlkanova (HKR), 61. Janoušek (HKR)
 
FC MAS Táborsko: Toma – Klusák (90. Zárybnický), Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – M. Kučera (89. Pfeifer), P. Pilík, Kopřiva (75. Musiol), Vandas – Ndiaye, Valenta. 
Náhradníci: Zadražil – Hasil, Zárybnický, Musiol, Pfeifer, Berešík.
 
FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Finěk, Trávníček, Plašil, M. Černý – Vlkanova (79. Zorvan), Janoušek, Kropáček (63. Hynek), Martinec, Durdević (91. Miker) – Martan. 
Náhradníci: Stejskal – Urma, Zorvan, Miker, Kvída, Hynek, Jukl.