Generální partnerZaječická hořká

Rozhovor: Tomáš Pilík

img-60371.JPG

S fotbalem začal v týmu Sparta Luhy, odkud v průběhu mládeže zamířil do Marily Příbram. Za první tým Příbrami debutoval v sezoně 2004/05 ve věku 15 let a 343 dnů. Zpočátku nenastupoval pravidelně. Pomohlo mu k tomu až hostování v Ústí nad Labem, kde působil většinu sezony 2008/09. V roce 2010 odešel do Baníku Ostrava, kde se výrazněji neprosadil a po půl roce se vrátil zpět do svého mateřského klubu. V zimním přestupovém období ročníku 2015/16 hráči skončila smlouva a jednal se Zbrojovkou Brno, kde podle některých zdrojů již podepsal kontrakt, ale nakonec prodloužil smlouvu o dva a půl roku s Příbramí. V červnu 2017 se dohodl na smlouvě s FC Zbrojovka Brno. V létě 2018 se vydal na další angažmá do FC Honvéd Budapešť. Nyní k nám přichází na zkoušku jako volný hráč.  

Tomáši, jak se zrodila možnost se připojit k týmu FCT po Tvém konci v Budapešti?
Jelikož jsem volný hráč a sháním angažmá, tak se mi ozval trenér Mikolanda, že by měl zájem, abych přijel a tak jsem tady.

V týmu máš svého mladšího bratra Pavla. Ovlivnilo to nějak Tvé rozhodnutí zkusit se porvat o místo v kádru FCT?
Ano samozřejmě že ovlivnilo. O fotbale se spolu bavíme každý den, takže jsem měl od Pavla hodně informací a i podle toho jsem to zkusil.

V týmu jsi zatím pár dní, už jsi se zaklimatizoval v kabině?
Spoustu kluku neznám, ale s tím problém nemám a za krátký čas se určitě poznáme. Já nejsem konfliktní povaha, takže určitě nebude problém.

Jak by jsi zatím zhodnotil tréninky pod vedením Petra Mikolandy?
Zatím jsem v Táborsku první týden, tak je brzo na nějaké hodnocení. Ale tréninky jsou náročné, jelikož je to pořád příprava, tak to ani jinak nejde.

S kým jsi si zatím nejvíc sedl v kabině?
Jak už jsem říkal. Nejsem konfliktní člověk a myslím si, že do party jsem snad zapadl dobře. Nemám problém pokecat s kýmkoliv. Je těžké konkrétně někoho jmenovat. Hrával jsem s Kubou Navrátilem, tak občas zavzpomínáme na staré časy..

Jak jsi spokojený s tréninkovým zázemím a vybavením?

Co jsem měl možnost poznat, tak máme vše co potřebujeme. Sice se třeba někam kousek dojíždí, ale dneska je to i ve větších klubech, takže za mě spokojenost a nevidím v tom problém.