Generální partnerYanfeng

10.PU FC Písek - FCT 0:3

img-6366.JPG

Desáté přípravné utkání se odehrálo na UMT v Písku. Soupeřem byl třetiligový tým FC Písek, v jehož dresu působí extáboráci Aleš Hanzlík, Ondřej Běloušek, Antonín Presl a nově také Michal Toma. Zároveň v roli asistenta trenéra se představil Zdeněk Koukal. Pojďme se stručně ohlédnout za dnešním utkáním.

První poločas začal dle předpokladu. Písečtí se k ohrožení branky Šimaněho dostali sporadicky. Za to Táborsko bylo aktivní. První branku utkání jsme viděli v jedenácté minutě, kdy si centrovaný míč z rohového kopu našel Navrátil a umístil hlavou míč za Tomova záda – 0:1. Po zbytek poločasu nás trápila produktivita.

Druhý poločas začal lépe Písek, který začal vystrkovat růžky a dostal se také k nepříjemným zakončením. Největší šance domácích skončila na tyči Němečkovi branky. Táborsko se po několikanásobném střídání spíše hledalo a už nebylo tak nebezpečné jako v prvním poločase. To změnil až závěr utkání. Domácí ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu. Toho jsme dokázali využít díky Pavlu Pilíkovi, který se trefil dvakrát v rozmezí pěti minut na konečný stav 0:3.

Kádr před utkáním opustil Tomáš Pilík, který dostal zajímavější nabídku ze zahraničí. Naopak do týmu se přesunul Vojtěch Gebert z Českých Budějovic.

Další utkání nás čeká v sobotu 23.2. od 13:00 s FK Varnsdorf. Utkání se sehraje nejspíše na přírodní trávě ve SC Nymburk. Přesný termín a místo utkání upřesníme na Facebooku co nejdříve.  

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Spokojeni můžeme být jen s prvními dvaceti minutami, kdy jsme hráli to co jsme chtěli. Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše a ne tak jako v Benešově. Měli jsme tři čtyři nadějné šance, kdy jsme netrefili branku a nebo je Toma vychytal. Zbytek zápasu byl hodně rozhádaný. Občas jsme si to zbytečně moc sami komplikovali. V druhém poločase bylo moc doteků s míčem a domácí o to měli větší chuť. V utkání se chytli a začali hrát jednoduše a účelně. My jsme nedokázali v ten moment pořádně chytit a vzít zápas zpět pod svoje opratě. Ve chvíli kdy jsme zvýšili hlas a zjednodušili hru, tak jsme vstřelili dvě branky. Takže je vidět, když hrajeme jednoduše a účelně, tak hra má hlavu a patu. Když si pak naopak někteří hráči myslí, že se dá hrát v chůzi nebo moc komplikovaně, tak se nedá hrát ani proti třetiligovému celku.“

FC Písek – FCT 0:3 (0:1)

Branky: 11. Navrátil, 87. Pilík, 90. Pilík

Rozhodčí: Matyš – Toucha, Žemlička 

FC Písek: Toma – Benetka, Vacovský, Vávra, Kulík, Held J., Pinc, Held M., Voráček, Hrachovec, Hanzlík. Náhradníci: Vojtíšek – Sigmund, Kasík, Presl, Běloušek, Pecka, Sedláček.

FC MAS Táborsko: Šiman(46.Němeček) – Navrátil(55.Zárybnický), Dressler, Kučera(46.Gebert), Pilík, Valenta(46.Frýdek), Musiol(65.Vandas), Klusák, Březina, Čermák(60.Ngimbi), Kopřiva(46.de Almeida).