Generální partnerZaječická hořká

3.PU FCT - FC Nitra 0:1 (0:1)

img-4025.JPG

Třetí přípravné utkání čekalo Táborsko v rámci zimní Tipsport ligy. Tentokrát nás v Líšni čekal zahraniční soupeř a to FC Nitra ze Slovenska. I přesto, že jsme byli v utkání tím lepším týmem, jsme Nitře podlehli brankou z penalty. Pojďme se krátce ohlédnout za utkáním.

V úvodu zápasu Nitra velmi dobře presovala. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale diváci moc šancí neviděli. Ngimbi hlavičkoval vysoko nad branku. Frýdek s Březinou vybojovali rohový kop, ale zakončení mezi tři tyče chybělo. Ve 30. minutě musel střídat z důvodu zranění Pfeifer, do kterého nevybíravě zajel Vrábela. Za zákrok uviděl od rozhodčího Julínka oprávněně žlutou kartu. O pár minut později Julínek nařídil pokutový kop pro Nitru. K míči se postavil Taiwo. Brankář Toma si sice na ránu k pravé tyči sáhl, ale míč nedokázal vytěsnit mimo tři tyče – 0:1. Kodad několikrát vybojoval rohový kop, ale bohužel žádné Táborské zakončení nezamířilo do sítě Nitry.

O poločase proběhlo několik změn, jak v dresu Táborska tak i soupeře z Nitry. Táborsko pokračovalo v aktivní hře a Nitra spíše presovala a tahala za kratší konec utkání. Klusák spolu se Schramhauserem zkusili průnik po levé straně. Nitra tento zajímavý pokus ale úspěšně zastavila. Poté se Táborsko usadilo před vápnem Nitry, ale k žádné střele se nedostalo. Po dalším rohovém kopu se k míči dostal NGimbi, ale zakončil vysoko nad branku. Poté zahrozila Nitra po špatné rozehrávce a Zavadil výborně přerušil hru odkopem míče do autu. A mohlo být srovnáno. Ze slibné standardní situace kterou rozehrával Klusák, si míč našel jeden hráč Táborska, ale branka nebyla uznána z důvodu těsného ofsajdu. Schramhauser mohl jít sám na brankáře, ale opět si nepohlídal ofsajd. U míče se ocitla na chvilku Nitra – konkrétně Danek, ale jeho střela skončila u obránců Táborska. V 81. minutě centr Klusáka našel Traoreho, který hlavičkoval k levé tyči. Brankář Šípoš ale parádním skokem míč vyrazil na další roh. Míč po průniku Vozihnoje končí v autu. Po výkopu brankáře Šípoše ukončil rozhodčí Julínek dnešní zápas. 

O případném postupu na FINAL FOUR Tipsport ligy, které se letos hraje na Maltě, rozhodne odehrání posledních zápasů ve všech skupinách. Předem můžeme říct, že Hradec Králové, Jablonec a Baník Ostrava nemají zájem se FINAL FOUR a týdenního soustředění na Maltě zúčastnit. 

Příští utkání nás čeká ve středu 16.1 od 13:00. Tentokrát na půdě prvoligových Teplic.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Hráli jsme velice dobře. Opět jsme si nechali dát branku z penalty. Je špatně, že ze tří branek, které jsme tu inkasovali jsou dvě z penalty. Ale koukáme na to z pohledu únavy a nezkušenosti mladých hráčů. Kluci velice dobře odpracovali druhý poločas. Nitru jsme nepustili téměř vůbec na naší polovinu. Měli jsme pět slibných šancí a Nitra jen dvě plus rozhodující penaltu. Nitra proměnila penaltu a my jsme své šance využít nedokázali. Sice jsme prohráli, ale jsme spokojeni s tím jak zápas kluci odmakali. Budu se opakovat, že je to stále příprava, ale takováhle prohra vždy zamrzí.“

FCT – FC Nitra 0:1 (0:1)

Branky: 35. Taiwo (pen.)

Rozhodčí: Julínek – Batík, Dohnalem

FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil, N’Gimbi, Prošek(46.Traore), Klusák, Vozihnoj, Pfeifer(31. Kodad), Březina(60.Musiol), Berešík, Kopřiva, Frýdek(46.Schramhauser). 

FC Nitra: Šípoš – Fabiš, Dubeň, Farkaš (77. Niba), Chovanec (46. Šurnovský), Macho, Vrábel (68. Vestenický), Kóňa, Charizopulos (46. Guláš, 79. Kunik), Valenta (46. Danek), Taiwo.