Generální partnerZaječická hořká

7.PU Floriana FC - FCT 2:1

img-5139.JPG

Mimo soutěžní utkání na Tipsport Malta Cupu jsme sehráli ve středu večer proti maltskému týmu Floriana FC. Utkání se výsledkově opět nepovedlo a tak se loučíme s Maltou další porážkou. Pojďme se ohlédnout za dnešním utkáním.

V úvodu zápasu se dostalo do šance Táborsko. Po centru Pfeifera se k míči tlačil Pilík, ale k pořádnému zakončení se nedostal. V 6. minutě jsme šli do vedení. Ngimbi pohotově poslal odražený míč do Florianské branky – 0:1. Dlouhý míč Pfeifera doletěl až k brankáři Floriany, který rychle rozehrál. Táborská obrana si však s rychlým protiútokem poradila. Floriana se v 17. minutě dostala do první šance a hned vyrovnala skóre na 1:1. První střelu na branku ještě dokázal brankář Kotěra vyrazit, ale na dorážku Agiuse byl krátký – 1:1. Nyní oba týmy předvedli řadu nepřesností v rozehrávce, z čehož získala Floriana vedoucí branku. Centr z pravé strany mířil až na zadní tyč, kde jeden z hráčů Táborska nezachytil jeho náběh. Pro Galvaa nebyl velký problém dostat míč do sítě – 2:1.  Bohužel po půl hodině hry musel opustit hřiště zdravotně indisponovaný Březina, kterého nahradil Táborský odchovanec Schramhauser. Nebezpečný centr od Pilíka stáhl do své moci brankář Spiteri. V závěru poločasu mohlo být srovnáno. Musiol ale v dobré pozici hlavičkoval do míst, kde stál připravený Spiteri.

Úvod druhého poločasu začal opět řadou nepřesností a oba týmy se střídají v držení míče. Hráči Táborska si nevěděli rady, jak se dostat k ohrožení Florianské branky. Trenér Mikolanda několikanásobně vystřídal a na hře Táborska se to projevilo herním zlepšením. Hlavička Pilíka ovšem skončila na výborně chytajícím brankáři Spiterovi. Další centrovaný míč ze strany Táborska bohužel adresáta nenašel a tak do útoku se vrhli hráči Floriany. Ale dál jak před vápno se nedostali. Zárybnického zakončení hlavou, ale skončilo vedle levé tyče branky Floriany. V závěru utkání se snažilo Táborsko ještě zápas minimálně zremizovat. Míč se dostal na levou stranu hřiště k Frýdkovi, ale ten byl rychle odzbrojen a nenašel tak místo, jak by vystřelil přes dobře postaveného obránce. To v poslední minutě zápasu se už Frýdek dostal k zakončení. Jeho ránu k tyčce jen tak tak vyškrábl brankář Akapan. V nastaveném čase se utkání dohrálo a rozhodčí Agius ho za stavu 2:1 pro Florianu ukončil. S Maltou se loučíme s bilancí 3 prohry a skóre 2:7.

Další utkání sehrajeme v sobotu 2.2. proti 1.FK Příbram. Čas a místo utkání ještě upřesníme v nejbližší době.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„První poločas jsme nedokázali běhat tak jak jsme měli. Naopak jsme běhali úplně zbytečně. Zaslouženě jsme se dostali do vedení Martinem 1:0. Pak jsme si při vyrovnávací brance Floriany nepohlídali zadní tyč a při druhé brance jsme si nepohlídali nabíhajícího hráče. V druhém poločase jsem byl velmi spokojen. O poločase jsme si v kabině něco řekli. Kluci to začali dodržovat a i přesto, že jsme čtyři důležité hráče nechali odpočívat, ať už z důvodu zranění nebo pokopání se Floriana ve druhém poločase nedostala na dostřel naší branky. Měly jsme tři tutové šance, které jsme nedokázali proměnit. Brankář dvě šance zázračně vytáhnul a jedna šla těsně vedle tyče. Fotbal druhého poločasu snášel kritiku kompletně se vším. První poločas se mi nelíbil, protože jsme konečně vstřelili jako první úvodní branku utkání a neinkasovali brzy. Ty dvě laciné branky nás stály jednoznačně vítězství. V druhém poločase jsme si vítězství zasloužili a kluci to perfektně odpracovali. Zápasy jsou už těžší a těžší. Hráči plní čím dál tím lépe to co po nich chceme. A tohle je správná cesta. Máme měsíc a půl do začátku jarní části F: NL. Po čtrnácti dnech máme za sebou sedm přípravných utkání. To je obrovská porce zápasů na dvacetičlenný kádr, kdy tu máme spousty mladých hráčů i hráčů na zkoušce, takže je to velice náročné. Vykrystalizovala se nám již sestava na čtyřech postech. Budeme shánět hráče dál, abychom tým dovedli k dokonalosti a abychom udrželi Táborsko ve druhé lize. “

Floriana FC - FCT 2:1 (2:1)

Branky: 17.Agius, 24.Galvao - 6.NGimbi

Rozhodčí: Agius – Scerri, Stankovic

FC Floriana: Spiteri – Ruiz, Borg, Varela, přiber, Pisani, Galvao, Arias, Oyama,Herrera,Agius. Náhradníci: Akapan,Galesic,Sciberras,Cini,Cesani,Stensen,Vella.

FC MAS Táborsko: Kotěra – Navrátil, Ngimbi, Zárybnický, Březina(30.Schramhauser), Pilík(55.Traore), Kodad, Musiol(62.Rondic), Pfeifer(55.Vozihnoj), Berešík(70.Frýdek), Čermák(86.Kopřiva)