Generální partnerZaječická hořká

Táborsko v neděli hostí Vysočinu Jihlava.

img-2661.JPG

V osmnáctém mistrovském utkání F: NL Táborsko hostí nedaleký tým FC Vysočina Jihlava. Utkání se odehraje v neděli 10. března od 14:30 na Kvapilce.

Vzájemné zápasy.

S Jihlavou jsme se v historii zatím utkali pětkrát s bilancí 1 výhra-0 remíz-4 prohry. Skóre 4:9. Přehled vzájemných mistrovských zápasů:

Podzim 2010 – II. liga: FC MAS Táborsko – FC Vysočina Jihlava 2:0 (0:0)

Jaro 2011 – II. liga: FC Vysočina Jihlava - FC MAS Táborsko  2:1 (1:0)

Podzim 2011 – II. liga: FC MAS Táborsko - FC Vysočina Jihlava  0:1 (0:1)

Jaro 2012 – II. liga: FC Vysočina Jihlava - FC MAS Táborsko  4:0 (2:0)

Podzim 2018 – II. liga:  FC Vysočina Jihlava – FC MAS Táborsko 2:1 (0:0)

Bývalí hráči Jihlavy v dresu FCT.

Dres Jihlavy v minulosti oblékali dva fotbalisté současného kádru Táborska. Prvním je David Klusák, který je jihlavským odchovancem, jenž v ročníku 2015/16 figuroval v širším prvoligovém kádru FC Vysočina. Ligového startu se však nikdy nedočkal a nastoupil pouze do jediného pohárového utkání. Druhým je Vojtěch Šandera, který v Jihlavě působil od mladšího dorostu a do kádru prvního týmu se nikdy neprosadil.

Sestava Jihlavy v posledním zápase proti Znojmu.

Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Šlein(64.Vaculík), Šulc – Petr(77.Šefčík), Zoubele, Novotný(64.Klobása) – Klíma. Trenér Radim Kučera.

Statistiky soupeře.

Brankář Luděk Vejmola odehrál třináct utkání a čtyřikrát udržel čisté konto. Nejlepším střelcem je Lukáš Zoubele se sedmi trefami. Nejpilnějším sběratelem žlutých karet je Lukáš Zoubele - 4. V karetním ohrožení jsou Jiří Klíma, Ondřej Machuča a German Šlein, kteří mají na kontě 3 žluté karty. Nejvíce minut, tj. 1381 odehrál záložník Lukáš Zoubele. Skóre vstřelených a inkasovaných branek má Jihlava po sedmnácti utkáních 28:13. V tabulce je Jihlava na druhé pozici s 36 body.

Karetní ohrožení a absence v dresu Táborska.

Tři žluté karty obdržel a je v ohrožení Vojtěch Šandera, Martin Kučera, Martin NGimbi a Christián Frýdek. Ze zdravotních důvodu do utkání v dresu Táborska nenastoupí určitě Dressler. Ostatní hráči dle aktuálního zdravotního stavu.

Petr Mikolanda o nedělním soupeři:

„Jihlava přijede v roli favorita. Chtějí postoupit do první ligy. Budou chtít hrát stejně jako se Znojmem, stylem, který jim přísluší a teď na jaře je trošku odlišný od toho co hráli na podzim pod Martinem Svědíkem. Mají nepříjemné hráče, velice agresivní a v některých fázích zjednodušší hru. Hrajeme doma na domácím hřišti a chceme jim ukázat, že i když jsme na opačném pólu tabulky, tak si odsud lehce body neodvezou. Budeme chtít navázat na druhý poločas utkání ve Vítkovicích, který byl herně i věcí co jsme chtěli po hráčích v pořádku. Před vlastními fanoušky se chceme prezentovat aktivní hrou, nadstavbou do ofenzivy a vzadu udržet nulu. Co se týče hráčů, tak do utkání nenastoupí Dressler, který se zranil ve Vítkovicích. Sestavu složíme ze stoprocentně připravených a zdravých hráčů, kteří chtějí bojovat za Táborsko.“

 

Nedělní zápas odřídí trojice rozhodčích: Adamková Jana – Paták Jan, Pečenka Jiří. Delegáty utkání jsou Martinec Lubomír a Kolbaba Petr. Výkop je stanoven na neděli 10. března ve 14:30 na stadionu Kvapilka.