Generální partnerYanfeng

25.kolo F:NL 1.SK Prostějov - FCT 2:1

img-8393.JPG

Zápas o pověstných šest bodů se v sobotu odehrál na trávníku Prostějova, kde proti sobě v rámci 25. kola F:NL nastoupili domácí Hanáci a Táborsko, tedy třináctý a patnáctý tým tabulky. To ale na fotbalové kráse zápasu neubralo. Naopak. K vidění byla řada pěkných akcí i pohledných střel z dálky. Spokojenější nakonec odcházeli ze hřiště domácí, kteří vydřeli důležitou výhru 2:1.

Úvod zápasu patřil hostujícímu celku. Ten se zprvu hrnul vpřed, do šancí se ale příliš nedostával. Zahrozilo naopak na druhé straně. První vlaštovka přišla se střelou Píchala, pak už Prostějov slavil. Hlavou uklidil míč do sítě Karel Kroupa a na stadionu bylo veselo poprvé. A nemuselo být naposled. Brzy totiž z levé strany zahrozil překvapivým zakončením z ostrého úhlu Lutonský a míč jen těsně minul břevno. Ve 21. minutě ovšem zahrozil také hostující Frýdek. Osm minut na to se pak mohl prosadit ze standardky i Březina, ale míč poslal sice prudce, avšak jen do gólmana. To vše ale Prostějovští proložili řadou pokusů z dálky. O pěkné střely se staral zejména Koudelka, přidal se ale také Vošahlík. Brankář Šiman si s nimi dokázal poradit, neboť míče letěly mimo. Naopak Pavel Vandas se dostal tři minuty před koncem poločasu ke standardce kopnutou jeho spoluhráčem a o břevno poslal míč za brankovou čáru. Předchozí minuty přitom příliš vzrušení nenabídly a tak branka přišla jako blesk z čistého nebe. Skóre ještě mohli upravit Biolek a Lutonský. Šiman nejprve skvěle zasáhl, druhý ze střelců pak minul. 

Druhý poločas už byl na pohledné dalekonosné střely chudší. Více se naopak bojovalo a na obou stranách začaly naskakovat žluté karty. V držení se oba týmy tentokrát poctivě střídaly. Prostějov už nezdobila pěkná ofenzivní hra prvního poločasu. Málem toho využil Frýdek. Na 61. minutu ale nebude vzpomínat v dobrém, protože minul. A známé nedáš – dostaneš se opět projevilo. Tentokrát se o to postaral Jan Koudelka. Dlouho váhal co udělat s míčem, až si nakonec udělal prostor, oběhl stopera a střelou k tyči poslal opět svůj tým do vedení. 

Prostějov měl ale co dělat, aby si ho udržel. Před osmdesátou minutou stihl zahrozit Gebert, nebezpečně pak operoval později střídající Kučera. Prostor pro manévry si pak dělal i Frýdek. Hra přesto postrádala na přesnosti. Míč často měnil majitele, ještě častěji pak nenacházel adresáta. V 82. a v 90. minutě ale mohli domácí rozhodnout – nejprve střílel nepřesně Lutonský, aby později těsně minul také Koudelka. Domácí přesto byli v posledních minutách méně klidným a hlavně méně aktivním týmem, naopak byli často tlačeni. Třeba před devadesátou minutou čelili hned třem rohům v řadě. Nastavení už naopak velké šance nepřineslo. 

Táborsko se ve 26.kole představí na domácím trávníku proti celku Ústí nad Labem. Utkání má výkop v neděli 5.5. od 17 hodin.

Hodnocení trenéra FCT Petra Mikolandy:
„Dnes byl k vidění remízový zápas. Od začátku jsme byli aktivní a lepší v pohybu. Domácí vstřelili ale opět první branku utkání po dokonale hlavičce Kroupy z rohového kopu. Hráli jsme více s míčem my a přicházely náznaky šancí, které přinesly zaslouženou branku Vandase ze standardky. Druhý poločas připomínal spíše gladiatorské hry z obou stran. My jsme chtěli hrát fotbal s míčem, ale domácí hráli velice agresivně a my jsme se museli přizpůsobit jejich soubojové hře, která nám nevyhovovala. Každý tým měl po jedné šanci v druhém poločase. My jsme Frýdkovu šanci nevyužili a domácí po naši špatné rozehrávce ve středu hřiště šly do otevřené obrany a šanci proměnili.“

 

1.SK Prostějov - FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 12. Kroupa, 61. Koudelka – 42. Vandas

Karty: 36. Koudelka, 64. Sus, 77. Biolek – 80. Klusák

Rozhodčí: Lerch Ondřej - Koval Zdeněk, Mojžíš Jakub

1.SK Prostějov: P. Le Giang – Kroupa, Slaninka, Koudelka, Polák – Janíček (46. Sus), Biolek, Vošahlík, Lutonský (86. Machynek) – Schuster, Píchal (61. Žikol). 
Náhradníci: Mucha – Pančochář, A. Ševčík, Machynek, Zapletal, Sus, Žikol.

FC MAS Táborsko: Šiman – Navrátil, M. Kučera (78. Toutou), P. Pilík, Valenta (63. Gebert) – Musiol, Vandas (73. Kopřiva), Klusák, Ad. Čermák – Ch. Frýdek, Březina. 
Náhradníci: Zadražil – Toutou Mpondo, Ngimbi, Gebert, Schramhauser, Pfeifer, Kopřiva.