Výsledky dorosteneckých a žákovských týmů

25. 9. 2021
Přehled výsledků dorostu kategorií U18 a U16 na domácím hřišti proti Spartaku Příbram, žákovských týmů U15 a U14 na hřišti SKP České Budějovice, tak kategorií U13 a U12 na domácím hřišti proti stejnému soupeři z jihočeské metropole.

FCT U18 - SPARTAK Příbram 1:1 (1:0)

Gól FCT: Nevrkla
Sestava FCT: Mrzena - Cais, Dvořák, Jíra, Merxbauer (54. Němeček) - Pekař (81. Molnár), Žukov, Mácha (13. Fejtl) - Nevrkla, Hamr (81. Peterka), Starý (46. Stuchlík)

Vstup do utkání se nám povedl a v 9. minutě jsme se ujali zaslouženě vedení, kdy proměnil pokutový kop Nevrkla. Bohužel se ve 12. minutě zranil kapitán Mácha a od té doby na hřišti probíhal spíše boj než fotbal, to pomáhalo soupeři. Druhá půle probíhala v obdobném stylu a soupeř nás v 78. minutě potrestal. My své šance bohužel neproměnili a na druhé straně nás podržel skvěle chytající Mrzena. Kluky bych chtěl pochválit za nasazení, ale do příště musíme ještě přidat.

FCT U16 - SPARTAK Příbram 5:3 (1:1)

Góly FCT: Breit 2, Staněk, Školka, Liška
Sestava FCT: Veselý - Janoušek, Rychlý, Jansa, Bětík (46. Fríd) - Stropek (46. Nedvěd), Staněk, Školka - Liška, Breit, Rejda (46. Pokorný)

Matěj Pěknice: Prvních 20 minut jsme na hřišti jednoznačně dominovali, ale bohužel jsme proměnili pouze jednu šanci. Poté se hra začala vyrovnávat. My se nadále trápili v koncovce, což soupeř potrestal a do šaten se šlo za stavu 1:1. Do druhé půle jsme nastoupili skvěle a po hezkých kombinačních akcí jsme rychle navýšili skóre na 3:1. Pak přišlo opět hluché místo a soupeř snížil na 3:2. My odskočili v 74. minutě na 4:2. Bohužel chvilku poté jsme chybovali a soupeři zase dovolili snížit na 4:3. Uklidnění přišlo v 82. minutě, kdy se podruhé trefil Breit 5:3. Myslím si, že v zápase jsme mohli proměnit více šancí a mohlo být rozhodnuto dříve, takto to byly nervy do poslední minuty.

ČDŽ U15A
SKP České Budějovice - FC MAS Táborsko 4:3 (1:3)
Branky FCT: Kolba, Hamr, Vítek
Sestava FCT: Kerl – Janda, Zeman (71. Ludikar), Pánek, Zahradník – Mikuláštík (51.Koutek), Hamr, Vítek, Voneš (71.M.Volek), Kášek – Kolba

J. Kolář: „V úvodu utkání jsme se nedokázali vyrovnat s fyzickou vyspělostí soupeře a se štěstím přežili bez inkasovaného gólu. Z první naší šance v 10. minutě po centru agilního Jandy otevřel skóre Kolba. Domácí z podobné akce chvíli na to vyrovnali. Ve 30. minutě opět z Jandova centru se trefil Hamr. Ještě do přestávky navýšil stav na 3:1 Vítek. Ve 2. poločase jsme začali domácí tým přehrávat, ale kvůli našemu pětiminutovému výpadku, kdy jsme inkasovali 3 góly, jsme odjížděli z budějovické půdy s prázdnou. Paradoxem utkání bylo, že v 1. púli byli domácí nebezpečnější a my vstřelili 3 branky, ve druhé části jsme byli lepší, ale 3 góly jsme obdrželi...“

ČDŽ U14
SKP České Budějovice – FC MAS Táborsko 3:2 (2:2)
Branky FCT: Šebek
2
Sestava FCT: Lhoták – Sobotka, Douda, Jelen, Bauer – A.Lažek (68.P.Zeman), V. Zeman, Klečacký – Novotný (73.Kos), Tušek, Šebek

R. Voneš: „Po špatném začátku, se nám povedlo poměrně brzo dostat zpět do hry dvěma góly Adama Šebka. Oba padli po jeho průniku po pravém křídle. Postupně jsme vyrovnali hru, byli lepší na míči. Stejně jsme pokračovali i v druhém poločase, kde jsme měli hru pod kontrolou. Bohužel jsme neproměnili vypracované šance a přišel trest v podobě využitého ojedinělého protiútoku. V závěrečném tlaku se nám již nepodařilo vyrovnat.“

ČLŽ U13A
FC MAS Táborsko – SKP České Budějovice 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky FCT: Kašpar 2

Sestava FCT: Vokrouhlecký – Podzimek, Kubů, Kabíček, Welzl, Kočí, Vaněček, Erfaňuk, Kolací, Kašpar, Dohnal

L. Sůva: „Během zápasu bylo vidět na obou stranách spoustu nepřesností a individuálních chyb. V soutěžním utkání za nás poprvé nastoupil Jan Kašpar, který se dokázal hned dvakrát gólově prosadit. Utkání vítěze nepřineslo. Kluci zaslouží pochvalu za prokázanou bojovnost.“

ČLŽ U12A
FC MAS Táborsko – SKP České Budějovice 19:1 (5:0,7:1,7:0)
Branky FCT: 4 Sedláček, 4 Loužecký, 3 Choutka, 2 Kazda, 2 Míka, 2 Perger, Šafrata, Pecka

Sestava FCT: Pecka – Volek, Perger, Sedláček, Míka, Čech, Pražák, Choutka, Líkař, Kazda, Loužecký, Šafrata, Šístek

R. Florián: „Od začátku utkání jsme si vytvořili jasnou herní převahu. Dařilo se nám rychlé napadání soupeřovy rozehrávky, čímž jsme si vytvářeli tlak v blízkosti jeho branky. Soupeř navíc téměř vůbec nenapadal naši rozehrávku a soustředil se výhradně na bránění vlastní obranné poloviny. Překonávání tohoto bloku jsme si občas sami zbytečně komplikovali řadou ´zasekávaček´ v situacích 1 na 1 namísto přímočarého vedení útoků. Vyzdvihnout zde naopak musíme přesnost a přímočarost v rozehrávce na delší vzdálenost našeho brankáře a obránců, což výrazně zrychlovalo naše útočné přechody a dávalo naší hře rychlý spád. Ne vždy efektivní střelba byla kompenzována rychlostí a důrazem v dorážení vyražených střel.“

1. Dukla 24 39:23 47
2. Vyškov 24 40:28 43
3. Táborsko 24 35:22 39
4. SK Sigma Olomouc B 24 34:35 39
5. Chrudim 24 39:38 34
6. Líšeň 24 29:29 33
7. Příbram 24 25:31 33
8. Sparta B 24 43:41 32