Petře, asi se shodneme, že dnes jsou tři body víc než samotný výkon.
Určitě. Dneska jsou pro nás hlavně ty tři body strašně důležité do tabulky. Potřebovali jsme to zvládnout, protože výkon na Žižkově ani dneska nebyl od nás stoprocentní. O to důležitější je, že jsme to ubojovali.
Jaký byla Chrudim soupeř? Působila velmi technicky.
Byla kvalitní. Možná oproti našemu výkonu i kvalitnější. My jsme byli často všude pozdě, prohrávali jsme důležité souboje, ale byli jsme to my, kdo dal góly. A to mluví jasně.
Na druhou stranu měla Chrudim hodně míč na kopačkách, ale zase neměla tolik vyložených brankových příležitostí. Souhlasíte?
Ano. My jsme hlavně chtěli hodně blokovat. Víme, že když jeden z nás propadne, jsou tam další kluci. A hlavně v bráně je Pasta, takže máme vzadu velkou jistotu.
V mužstvu je široká marodka. Divák už to možná nechce pořád slyšet, ale realita to je. Co byste vzkázal pesimistům?
I když máme takovou marodku, pořád jsme jeden tým. Kluci jsou každý den s námi, radí nám. Jsou zkušenější, starší třeba oproti mně, vědí, co a jak. V kabině nám řeknou svoje a my se snažíme poslouchat a plnit to. Marodka prostě je, takový je fotbal.
Říkáte, že vám radí zkušenější hráči, ale vy sám jste v Táborsku služebně nejstarší. Jste tady šest let, že?
Šest let. Je to tak. Uvidíme, co bude dál.
Jak se sám cítíte fyzicky? Zdraví slouží?
Zdravíčko slouží. Nemám nic, nic necítím. A když mě něco bolí, hned to řešíme s trenéry a našimi fyzioterapeuty. Dělají všechno pro to, abychom vydrželi.
V nastavení jste dával gól do prázdné brány. Vypadalo to ale, že ještě budete přihrávat doleva. Přemýšlel jste o tom?
Kluci mi to říkali taky. A první mi to řekl trenér, že jsem prý nechtěl střílet a spíš jsem někoho hledal. Ale já nikoho z kluků neviděl. Viděl jsem jen gólmana, jak běží zpátky. Podíval jsem se, kde je, zkusil jsem to a vyšlo to.
Trochu to připomínalo hokejovou power play, kdy soupeř hraje bez brankáře. Je těžké trefit prázdnou bránu z takové dálky?
Ani nevím, odkud přesně jsem střílel. Když jsem do toho práskl, tak jsem jen doufal, že se to tam stočí.
Výkon měl škraloupy, ale historie se ptá hlavně na výsledek. Tohle vítězství si tedy asi hodně ceníte.
Hrozně moc. Pro nás je to strašně důležité vítězství.